Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
19/01/2023 - 12:50

Traumatyczne czasy stanu wojennego. Przyjdź na spotkanie do Starego Sącza

Wielu sądeczan pamięta ogłoszenie stanu wojennego, jakby wydarzyło się to wczoraj. Ich moralnym obowiązkiem jest przekazywanie swoich wspomnień młodym pokoleniom. Obyśmy już nigdy nie zaznali takich czasów…

Działacze Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” wspominają czasy stanu wojennego na łamach kwartalnika „Sądeczanin HISTORIA”. Opowieści bohaterów, ujęte w wywiadach, przerażają i wzruszają.

Grudniowy kwartalnik wydany pod szyldem Fundacji Sądeckiej to kolejne kompendium wiedzy na temat lokalnych struktur „Solidarności”. Również spotkania z autorami i bohaterami kwartalnika dostarczają wielu emocji.

Tak było w Łącku, gdzie 13 stycznia Leszek Zegzda i Zygmunt Berdychowski dzielili się swoimi wspomnieniami. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ. Niecały tydzień później, w Nawojowej, uczestnicy mieli okazję wysłuchać m.in. Eugeniusza Barana.

Następne spotkanie promocyjne kwartalnika „Sądeczanin HISTORIA” odbędzie się w Starym Sączu. Wydarzenie zaplanowano na poniedziałek, 23 stycznia. Zobaczymy się w siedzibie Biblioteki w Starym Sączu, przy ulicy Mickiewicza 23, o godzinie 17:00.

Podczas wydarzenia będziemy gościć dwóch bohaterów grudniowego kwartalnika: Alicję Derkowską i Andrzeja Szkaradka.

W czasie spotkania możliwe będzie zakupienie najnowszego kwartalnika (4/2022) w cenie regularnej 12.50 złotych. Dla Czytelników przygotowaliśmy również specjalną promocję na pakiet dwóch kwartalników (grudzień 2022 oraz grudzień 2021), które opowiadają o sądeckiej „Solidarności”. Dwa wydania „Sądeczanin HISTORIA” dostępne będą w cenie 20 złotych za komplet.

Spotkanie w Starym Sączu jest jednym z serii wydarzeń zaplanowanych przez wydawcę kwartalnika „Sądeczanin HISTORIA”. Już niedługo więcej informacji o kolejnych spotkaniach. Do zobaczenia w Starym Sączu! ([email protected], fot. SKS)Dziękujemy za przesłanie błędu