Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 maja. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
07/05/2020 - 13:40

Będzie hit? Teledysk 90 sądeckich artystów podbija internet! [WIDEO]

Bohater nie zawsze nosi pelerynę, niekoniecznie skacze po budynkach, nie zatrzymuje pocisków gestem prostowania ręki i prawdopodobnie nawet nie potrafi latać. Stowarzyszenie RobimyCośWięcej opublikowało swój najnowszy okienkowy teledysk, nagrany w całości bez wychodzenia z domu. W ten sposób pomaga choremu Marcelkowi. Ty też możesz!

Marcel ma dopiero dwa latka, a już stał się ulubieńcem ponad dwustu wolontariuszy, którzy od lutego przygotowują szereg akcji charytatywnych. Chłopiec cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, małogłowie oraz opóźnienie rozwoju dużej i małej motoryki. Od pierwszych dni życia codziennie walczy o lepszą przyszłość i poprawę stanu zdrowia. Dwulatek przeżył więcej, niż niejeden dorosły.

Marcelkowi można pomóc. Rehabilitacja przynosi realne efekty, a każda godzina ćwiczeń jest na wagę złota. Niestety epidemia spowodowała przestój w leczeniu. Wypracowane przez rok rezultaty zniknęły w ciągu kilku tygodni.

,,Ponad i Pomimo” to najnowszy projekt stowarzyszenia RobimyCośWięcej, który porusza niełatwy temat niepełnosprawności osób pełnosprawnych. Z wiadomych względów zaplanowany na czerwiec koncert charytatywny został przełożony na sierpień. Od kilku miesięcy artyści spotykają się na próbach online. W pewnym momencie pojawił się pomysł nagrania okienkowego teledysku.

Czytaj też: Jak w dwa lata stać się ulubieńcem dwustu wolontariuszy? Poznajcie historię Marcelka

- Wybór był nieprzypadkowy. Utwór ,,Nie ma Go tu, wstał!” ma podwójny wydźwięk. W ten sposób chcemy dotrzeć do jak największej ilości ludzi i zwiększyć szansę Marcelka na wyzdrowienie – mówi Maria Polańska, najmłodsza prezes stowarzyszenia, jaką znam – ma zaledwie 21 lat! – Wszyscy mocno utożsamiamy się z religią. Nie ma, że się nie da. Wiara czyni cuda – dodaje.

Jak powstawał teledysk? – Najpierw musieliśmy opracować całą koncepcję. To naprawdę ogromne przedsięwzięcie, które wymagało od nas wielu godzin prób i czasu poświęconego montażowi materiału – wyjaśnia prezes stowarzyszenia. – Zaczęliśmy od nagrania podkładu. Perkusja i bas poszły na pierwszy ogień, później gitary, sekcja dęta i smyczkowa oraz klawisze.

Zobacz także: Profesjonalne ujęcia nieprofesjonalnych chwil. Utwór "Podnosisz mnie" w wykonaniu Dominika Janiszewskiego

Jak tylko wokaliści otrzymali gotowy podkład muzyczny, nagrali słowa utworu – bas, tenor, alt, sopran – każda sekcja osobno. Wideo i dźwięk były rejestrowane jednocześnie. Przez słabą jakość nagrań odpowiedzialny za ostateczny mix Rafał Sztaba miał nieprawdopodobnie dużo pracy. Montaż wideo to zasługa Tomka Wnuka – wyjaśnia Maria Polańska. – Teledysk skończyliśmy nad ranem, tuż przed zaplanowaną premierą. Dziesiątki godzin spędzonych przed komputerem w krótkim czasie zamieniły się w ponad 10 tysięcy wyświetleń wideo na Facebooku.

Teledysk składa się z prawie 90 okienek, jednak nie obejmuje artystów z grupy dziecięcej i młodzieżowej z Nowego Sącza, którzy również byli zaangażowana w projekt. – To także debiut tancerzy RobimyCośWięcej, którzy do występu ćwiczyli jeszcze zanim zaczęliśmy nagrania. Moja 16-letnia siostra, Klara Polańska, jest odpowiedzialna za choreografię i przygotowanie ich do sierpniowego koncertu. Imponujące!

Jak pomóc? Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na pomagam.pl. 1 zł = 1 minuta leczenia. Podaruj Marcelkowi kilka minut rehabilitacji i zostań jego bohaterem! 

[email protected], fot. Stowarzyszenie RobimyCośWięcej







Dziękujemy za przesłanie błędu