Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
01/05/2024 - 10:00

Był sekretarzem noblistki Wisławy Szymborskiej. Krynicka książnica zaprasza na spotkanie z prof. Michałem Rusinkiem

Biblioteka Publiczna w Krynicy zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Michałem Rusinkiem, wieloletnim sekretarzem noblistki Wisławy Szymborskiej.

Biblioteka Publiczna w Krynicy zaprasza w poniedziałek, 13 maja o godz. 16.30 na spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, literaturoznawcą, tłumaczem z j. angielskiego, pisarzem, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkiem Rady Języka Polskiego PAN.

Michał Rusinek był wieloletnim sekretarzem noblistki Wisławy Szymborskiej. Po jej śmierci został prezesem fundacji sprawującej opiekę nad jej literacką spuścizną. 

"Mówiąc językami" to podróż przez różne obszary języka polskiego, od literackiego po potoczny, od młodzieżowych słów po boomerskie zwroty. Tego o charakterze bardzo osobistym i publicznym, używanym przez media i polityków. Podczas spotkania w krynickiej bibliotece, gość podzieli się swoją wizją języka literackiego, ukazując jego potęgę i niezwykłą zdolność do wyrażania głębokich emocji. Wstęp bezpłatny. (MK) fot. plakat Dziękujemy za przesłanie błędu