Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
23/05/2019 - 16:35

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (24-26 maja)

Spektakl „Historia pewnej rozmowy” w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej ALTA, koncert ukraińskiego zespołu Zbrucz, bieg św. Kingi, a może koncert Królowej Krynickich Zdrojów? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Spektakl: Wojna w niebie

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na spektakl Wojna w niebie, tworzony przez osoby głuche, niedosłyszące i słyszące. Spektakl odbędzie się w piątek 24 maja 2019 r., o godzinie 19.00. Bilety w cenie 1 zł dostępne w kasie MCK Sokół, ul. Długosza 3, tel. 18 448 26 00, www.mcksokol.pl

Mój prezent dla mamy – warsztaty w MOK

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty własnoręcznie wykonanych upominków z okazji Dnia Matki. Warsztaty odbędą się w piątek 24 maja w godzinach 15.00 do 18.00.

Koncert Jazz Club Atelier: Jeden wieczór dwa koncerty

Jazz Club Atelier zaprasza na podwójny piątkowy koncert. 24 maja wystąpią przed państwem Czarny Pies oraz Lachy Doley Band. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00.

Koncert w Małej Galerii

Nowosądecka Mała Galeria zaprasza na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Małgorzaty Wasiucionek – skrzypce oraz Sylwii Michalik – Bednarczyk – fortepian. W repertuarze usłyszymy:  K. Szymanowski – Mity op. 30 na skrzypce i fortepian , W. Lutosławski – Partita na skrzypce i fortepian, L. Dallapiccola – Tartiniana seconda na skrzypce i fortepian, G. Enescu – Sonata op. 25 nr 3 na skrzypce i fortepian. Koncert odbędzie się w piątek 24 maja 2019 r., o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

SOBOTA

Spektakl „Historia pewnej rozmowy” w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej ALTA

Spektakl „Historia pewnej rozmowy czyli Śmierci z Mistrzem dwojakie gadania” oparty jest na najcenniejszym zabytku polskiej średniowiecznej poezji świeckiej czyli „Rozmowie Mistrza Polikarpa ze Śmiercią”. Spektakl zostanie wystawiony w sobotę o godz. 18.30 w Parafii  św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach. Wstęp bezpłatny.

II Sądeckie Forum Mam

Klub Aktywnych Mam zaprasza wszystkie mamy do Wyższej Szkoły Biznesu National Luis University, gdzie odbędzie się II Sądeckie Forum Mam. Konferencja odbędzie się 25 maja 2019 r.

Koncert ukraińskiego zespołu Zbrucz

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju zaprasza na koncert ukraińskiego zespołu ZBRUCZ. Koncert odbędzie się 25 maja 2019 r., o godzinie 16.00. Wstęp – wolne datki.

Stary Sącz Bieg Świętej Kingi

Burmistrz Miasta Starego Sącza Jacek Lelek zaprasza do udziału w Biegu Św. Kingi. Impreza odbędzie się w sobotę 25 maja 2019 r.

Piwniczna Zdrój: Popołudniowy Turniej Piłki Siatkowej

Drużyny „Wczorajsi” oraz „Bociany” zapraszają do udziału w Popołudniowym turnieju piłki siatkowej dorosłych o „Beczkę piwa” który odbędzie się w sobotę 25 maja 2019 r., o godzinie 14.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Piwnicznej Zdroju (ul. Krynicka 2).

NIEDZIELA

Kąclowa: 6. Koncert Charytatywny

Proboszcz Parafii NMP Wniebowziętej w Kąclowej zaprasza na koncert dedykowany Polskiej Misji w Czadzie. Podczas koncertu wystąpią: Urszula Rojek, Magdalena  Zębala, Trio Na Bis, Gabriela Burkot, Chur Cantate Deo oraz Zespół Regionalny Pogórzańskie Dzieci. Koncert odbędzie się w niedzielę 26 maja 2019 r., o godzinie 15.00 w Kościele Parafialnym w Kąclowej.

Stary Sącz: Muzyka Zaklęta w Drewnie: Hrdza oraz tancerze Bardfa

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na koncert inauguracyjny 13. edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie. Koncert odbędzie się w niedzielę 26 maja 2019 r., o godzinie 18.00 na starosądeckim Rynku. Festiwal otworzą słowaccy artyści Hrdza oraz tancerze Bardfa. Wstęp wolny.

Krynica – Zdrój: Koncert Królowej Krynickich Zdrojów

Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Krynicy – Zdroju zaprasza do Leśnego Sanktuarium w Parku Zdrojowym na koncert ku czci Królowej Krynickich Zdrojów. Koncert odbędzie się w niedzielę 26 maja o godzinie 20.

PONIEDZIAŁEK

Poniedziałek ze sztuką: Jacek i Placek na tropie księżyca

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższy poniedziałek 27 maja o godzinie 17.00 na przedstawienie dla dzieci „Jacek i Placek na tropie księżyca”  w wykonaniu Teatru Muzycznego w Toruniu.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (24-30 maja)

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)