Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
29/01/2020 - 20:50

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (31 stycznia - 2 lutego)

Koncert noworoczny "Sądeczanie z Kolędą", X Sądeckie Targi Ślubne, a może koncert charytatywny w Lipnicy Wielkiej dla Amelki chorej na artogrypozę. Takie atrakcje czekają na was już w najbliższych dniach.

PIĄTEK

Krynica Źródłem Kultury: koncert Cleo

Już w najbliższy piątek o godz. 19 w Pijalni Głównej w Krynicy wystąpi znana artystka Cleo, która jest piosenkarką, autorką tekstów i projektantką mody. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w chórze gospel „Soul Connection” oraz w duecie „Dwie Asie”. Przełomem w jej karierze stała się współpraca z producentem muzycznym Donatanem, wspólnie z którym w 2013 roku wydali utwór „My Słowianie”. Piosenka okazała się hitem, a już rok później Cleo wykonała go na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. W listopadzie 2014 roku artystka wydała debiutancką płytę pod tytułem „Hiper/Chimera”. Krążek pokrył się potrójną platyną. W 2016 roku ukazał się drugi album Cleo - „Bastet”, a 2 lata później ukazały się kolejne hity: „Łowcy gwiazd” oraz „Eva”.

Wieczór w Muzeum: kolędy, pastorałki i coś jeszcze…

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do gmachu głównego na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu: Tomasza Wolaka – fortepian, śpiew, Jakuba Kotarby – gitara basowa, Wiktora Kierzkowskiego– perkusja, Tomasza Ogórka – gitara, Piotra Piwowara – instrumenty perkusyjne, Anny Kożuch – śpiew, Kingi Łęczyckiej – śpiew, Marii Ślusarek – śpiew, Jana Kłoskowskiego– śpiew, Urszuli Prowadzisz – wiolonczela, JózefaTrojana – skrzypce, akordeon, Stanisława Wolaka – fortepian i Daniela Kruczka – keyboard. Koncert odbędzie się w piątek 31 stycznia o godz. 18.

Męskie czytanie poezji: Antoni Czechow

Teatr Nowy zaprasza w najbliższy piątek 31 stycznia o godzinie 19 na kolejny wieczór z poezją. Opowiadania Antoniego Czechowa czytać będzie aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie  Agnieszka Kościelniak.

STAND – UP: Karol Kopiec – Szklanka do połowy

Już 31 stycznia w restauracji Galicja zagości Karol Kopiec i jego „Szklanka do połowy”. Będzie to co najlepsze, czyli fauna i flora w abstrakcyjnym zwierciadle, ale również dużo historii wziętych prosto z życia… Karol zaprasza nas do niezwykłego świata – niby dobrze znanej nam codzienności, jednak widzianej jego oczami. Takiego Karola jeszcze nie znacie!

Podegrodzie: Spojrzenia

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zaprasza na wernisaż wystawy prac wykładowców i studentów PWSZ kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Wernisaż odbędzie się w piątek 31 stycznia o godzinie 18 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Podegrodziu. Wystawę można oglądać do 29 lutego.

Muszyna: Szalowy duet

Miejska Biblioteka w Muszynie zaprasza na wystawę prac Agaty Kuś oraz Grażyny Turek na której prezentowane będą przepiękne szale jedwabne i wełniane wykonane przez artystki z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Wystawa będzie prezentowana przez cały styczeń 2020 r. Finisaż wystawy odbędzie się w piątek 31 stycznia o godzinie 17.00.

SOBOTA

Krynica Źródłem Kultury: koncert zespołu KULT

Już w najbliższą sobotę o godz. 19 w Pijalni Głównej w Krynicy wystąpi zespół KULT, który jest obecny na polskiej scenie od 38 lat. Mocne teksty Kazika Staszewskiego, energia i niepowtarzalne, charakterystyczne dla Kultu połączenie gitar, instrumentów dętych i klawiszowych - to wszystko sprawia, że są jedną z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych polskich grup. Na swoim koncie mają pokaźną dyskografię, a także uznanie krytyków i rzeszy fanów.

Mały Kominiarczyk.. Zróbmy operę!

"Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!" Benjamina Brittena to propozycja dla młodych melomanów. Jest to spektakl stworzony przez realizatorów Opery Śląskiej, w którym udział biorą dzieci i młodzież. Spektakl to interaktywne widowisko, aktywnie włączające publiczność w akcję, która dzieje się na scenie teatru. Dodatkowo dzieci kompleksowo poznają świat opery – dowiadują czym jest orkiestron, jak działają instrumenty czy kim jest inspicjent. Spektakl będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę o godz. 17.30 w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Koncert Noworoczny Sądeczanie z Kolędą

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza w najbliższą sobotę 1 lutego o godzinie 16 na koncert noworoczny "Sądeczanie z Kolędą" w wykonaniu Zespołu Regionalnego Sądeczanie.

NIEDZIELA

Charytatywna niedziela dla Amelki  w Lipnicy Wielkiej

W niedzielę 2 lutego w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej odbędzie się koncert charytatywny dla chorej na artogrypozę Amelki. Wystąpi Zespół Regionalny Lipniczanie i Mali Lipniczanie, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej z Lipnicy Wielkiej oraz zespół wokalno-instrumentalny. Będzie to także okazja, aby obejrzeć program artystyczny "Wigilia u Anny i Jakuba" w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Wielkiej. Gościem specjalnym będzie Kordian.

X Sądeckie Targi Ślubne

Wszystkich którzy w najbliższym czasie planują zmienić stan cywilny zapraszamy na dziesiątą edycję Sądeckich Tragów Ślubnych, podczas których wystawcy zaprezentują wszytko, co jest niezbędne, aby najważniejszy dzień w waszym życiu był niezapomnianym wydarzeniem. Tradycyjnie organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek, konkursów, degustacji oraz bonów rabatowych.  Targi odbędą się w najbliższą niedzielę 2 lutego w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu przy ul. Nadbrzeżnej 34.

Krynica – Zdrój: Koncert dla Babci i Dziadka

Spółka Uzdrowisko Krynica-Żegiestów uczci Dzień Babci i Dziadka wyjątkowym wydarzeniem w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. Uroczystość odbędzie się w niedzielę (2 lutego) o godz. 15.  W programie m.in. spektakl „Starych drzew się nie przesadza” w reżyserii Kamila Błocha. Publiczność będzie mogła także podziwiać olśniewający taniec Miniatur. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

WTOREK

Baron Cygański w Małopolskim Centrum Kultury Sokół

Strauss uznawał „Barona cygańskiego” za swe największe kompozytorskie osiągnięcie. Zauroczony folklorem cygańsko-węgierskim stworzył operetkę w 3 aktach oddającą piękno kultury obu tych nacji. Muzyka opisuje koloryt i swobodę puszty, żywiołowość cygańskiego obozowiska i elegancję wiedeńskich pałaców, dzieło aż roi się od wpadających w ucho melodii. Spektakl będzie można obejrzeć już w najbliższy wtorek o godz. 18 w Małopolskim Centrum Kultury Sokół.

CZWARTEK

Krynica – Zdrój: Ferie z Biblioteką

Biblioteka Publiczna w Krynicy – Zdroju zaprasza najmłodszych czytelników na spotkanie „Z Krynicką Kropelką” podczas których będzie można się zapoznać z historią Krynicy w formie teatrzyku papierowego oraz zajęć literacko – artystycznych. Spotkania odbędą się w czwartki 30 stycznia oraz 6 lutego o godzinie 15. Wstęp wolny.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (31 stycznia - 6 lutego)

RG r.gajewski@sadeczanin.info Źr. ziemiasadecka.info, Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!