Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
27/01/2020 - 14:20

Jak zacząć życie w Wielkiej Brytanii? Jean Generaux o przeprowadzce do UK

Niedawno rozpoczął się czas studniówek - bardzo ważnego wydarzenia w życiu każdego młodego człowieka. Licealiści - mając na uwadze zbliżającą się maturę - planują swoją przyszłość, wybierając uczelnie, na których chcieliby studiować. Niektórzy nieśmiało myślą o wyjeździe za granicę. O tym, jak zacząć życie w Wielkiej Brytanii, opowiada Jean Generaux, absolwent Zespołu Szkół Społecznych „SPLOT” z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego w Nowym Sączu.

Jest jeszcze czas, aby podjąć decyzję o studiach za granicą. Młodzi ludzie mają jednak wiele obaw i wątpliwości. O to, jak zacząć życie w Wielkiej Brytanii, pytamy Jeana Generaux, studenta kierunku Business management na University of Westminster Business School of London. Po trzech latach może pochwalić się imponującym doświadczeniem oraz obyciem z tamtejszą kulturą.

- Nie było tak trudno, jak mogłoby się wydawać – mówi Jean. Uczelnia, na którą się dostałem, wspiera swoich studentów, zwłaszcza na początku kształcenia. W przypadku dobrych wyników w nauce można starać się o atrakcyjne stypendium. Ponadto, szkoła posiada szereg propozycji pracy, wskazuje też miejsca praktyk. Ja odbyłem praktykę na drugim roku studiów w Windsor Energy Group. Dzięki temu mogłem uczestniczyć w konferencji WEG w Izbie Lordów, zostałem także zaproszony na sympozjum do zamku Windsor. To było dla mnie wielkie osiągnięcie!

Czytaj też: Czy masz szansę aplikować na studia w Wielkiej Brytanii?

Obecnie, aby znaleźć jakąkolwiek pracę, nie trzeba posiadać właściwie niczego więcej poza chęciami. Wiele miejsc oferuje  błyskawiczne kursy przeszkalające, np. dla kelnerów. Pracować wcale nie trzeba na pełny etat – zatrudnienie można dostosować do zajęć na studiach. W mieście organizowane jest mnóstwo różnych eventów, w których można uczestniczyć i - dzięki temu - poznać cenione gwiazdy światowej sławy. 

Co więcej, przy uczelni działają akademiki. Mieszkanie samemu to ogromna nauka życia. Znalezienie lokum w Londynie jest naprawdę łatwe. Młodzi, ambitni studenci z pewnością sobie poradzą.

[email protected], fot. archiwum prywatne, pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu