Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
10/06/2015 - 14:03

Jazowsko: Uczniowie doskonalili znajomość języka niemieckiego

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Jazowsku (gmina Łącko) uczestniczyli w interesujących projektach z języka niemieckiego w ramach programu eTwinning. Celami tego przedsięwzięcia było między innymi poznanie partnerów oraz realizacja ciekawych zadań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komputerowych.
Jednym z nich był projekt „Achtung, hier kommen wir”, który realizowany był wspólnie z niemieckimi uczniami Berufskolleg Kohlstraße w Wuppertalu i ich nauczycielką, Steffi Feldhaus.

Brało w nim udział 6 uczniów klas III gimnazjum: Kinga Bielak, Karolina Janczura, Karolina Kudrawczuk, Ewelina Tomasiak, Paulina Wójcik i Jakub Świebocki.

- Celami tego przedsięwzięcia było między innymi poznanie partnerów, ich szkoły, okolicy oraz realizacja ciekawych zadań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komputerowych - informują organizatorzy. - Dzięki udziałowi we wspólnych zajęciach mieliśmy możliwość doskonalenia znajomości języka niemieckiego.

W kwietniu szkoła otrzymała z Niemiec przesyłkę – Überraschungskiste, która była wcześniej niespodzianką dla uczniów z Wuppertalu. Zawierała ona nieznany nam przedmiot, a w załączonym liście instrukcję przeprowadzenia zadania (rezultaty pracy/ zdjęcia/filmy na stronie projektu).

Urządzeniem tym okazała się nowinka techniczna MAKEY MAKEY, za pomocą której bez użycia klawiatury graliśmy „Sto lat” na gitarze przygotowanej z kartek papieru. Pomocny w realizacji tego zadania okazał się program Scratch. Z jego pomocą uczniowie przygotowali do melodii tort na którym pojawiało się 10 świeczek symbolizujących 10-te urodziny programu eTwinning. Niemieccy partnerzy zagrali i zaśpiewali dla nas po polsku „Panie Janie”. Patronat honorowy i wsparcie techniczne nad tą częścią projektu objęła Wissensfabrik, Unternehmen für Deutschland - stowarzyszenie ponad 100 firm i fundacji związanych z działalnością gospodarczą. Jako organizacja non-profit, Fabryka Wiedzy uczestniczy w projektach edukacyjnych i wsparciach młodych przedsiębiorców.

Kolejne z zadań polegało na wcieleniu się za pomocą programu Crazy Talk w osobę lub rzecz mającą związek z naszym krajem. Karolina J. „ożywiła” karykaturę Steffena Möllera i przemówiła w jego imieniu do niemieckich uczniów, których zadaniem było odgadnąć, kto ukrył sie w zagadce.

Steffen Möller, niemiecki aktor, pisarz, kabareciarz, mieszkający i występujący w Polsce, a pochodzący właśnie z Wuppertalu, po obejrzeniu przesłanego mu filmu, bardzo miło zareagował, przesyłając nam pozdrowienia i na naszą prośbę niespodziankę dla jego rodaków, pocztówkę wraz z jego najnowszą książką promującą Warszawę.

Oprac: (Rob)
Źródło i fot: zsgjazowsko.lacko.pl
 






Dziękujemy za przesłanie błędu