Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
01/03/2021 - 22:00

Kolejny koncert Stowarzyszenia RobimyCośWięcej. "Ponad i Pomimo" pandemii?

Choć druga odsłona wielkiego widowiska o przekornej nazwie ”Ponad i Pomimo” już za nami, koncert na długo zapisze się w pamięci występujących na scenie artystów i zgromadzonych na sali MOK widzów.

Koncert ”Ponad i Pomimo” miał swoją premierę w piątek, 26 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. To druga edycja widowiska, w którym mieszkańcy i sympatycy stowarzyszenia RobimyCośWięcej mieli okazję uczestniczyć w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy jednak – inaczej niż teraz – artyści występowali dla pustej widowni.

Przed premierowym występem prezes stowarzyszenia Marysia Polańska zapewniała, że będzie to koncert emocji, inny od wszystkich poprzednich i na swój sposób wyjątkowy. – Nie chcemy być najlepsi. Chcemy być prawdziwi. I w tej prawdzie będziemy najlepsi. Będziemy ponad i pomimo – mówiła Marysia. - Bo kto tak naprawdę jest w życiu ważny? Ja czy ci, którzy są wokół mnie? Piątkowy koncert pozwolił publiczności znaleźć odpowiedź na to pytanie. Jak było?

Czytaj też: Będzie hit? Teledysk 90 sądeckich artystów podbija internet [WIDEO]

- Wszystko poszło lepiej niż zaplanowaliśmy. Koncert przerósł nasze oczekiwania przede wszystkim dzięki obecnej na sali publiczności. To jest coś, czego nie da się zastąpić nawet najlepszymi kamerami ani transmisją online. Przyjechali do nas ludzie z Tarnowa, Krakowa, a nawet z Warszawy. Jestem tym naprawdę wzruszona. Wielu z nich chce również do nas dołączyć – mówi Marysia. - Cieszymy się z tak pozytywnego odbioru. Jeszcze przed sierpniem, czyli przed naszym głównym koncertem ”Niepoprawni optymiści” chcemy zorganizować kilka mniejszych wydarzeń, także z udziałem widowni.

W stowarzyszeniu RobimyCośWięcej artyści śpiewają z potrzeby serca, a do wykonywanych utworów podchodzą bardzo emocjonalnie. Podczas widowiska ”Ponad i Pomimo” wolontariusze zbierali pieniądze na kolejnego podopiecznego organizacji, którego poznamy już niebawem. - Po koncertach wiele osób stwierdza, że coś zrozumiało. Że w jakiś sposób to, co robimy, było dla nich odkrywcze i przełomowe. Ludzie odbierają nas dokładnie tak, jak chcemy być odbierani. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Stowarzyszenie RCW)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020

„Mecenas Czytelnictwa”