Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
29/11/2013 - 15:06

Koncert chóru Veraicon w Bazylice św. Małgorzaty

W najbliższą niedzielę, 1 grudnia, która jest jednocześnie I Niedzielą Adwentu, najmłodszy, ale bardzo już utytułowany sądecki chór Veraicon zaprasza na swój koncert. Muzyczne spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 koncertem chóru, zaś o godz. 17.00 chór Veraicon uświetni liturgię Mszy Św.
Okazją do spotkania jest obchodzone niedawno wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego a także chęć zaprezentowania sądeckim melomanom dotychczasowego dorobku Chóru Sanktuarium Przemienienia Pańskiego Veraicon.
Z pewności warto zaplanować niedzielne popołudnie, aby wraz z chórem uczestniczyć w modlitwie, jaką jest śpiew kościelny. Zaproszeni niech czują się wszyscy ci, którzy śpiewają w kościele. A ponieważ każdy wierny w jakiś sposób podczas swej modlitwy czci Boga swoją pieśnią, niech ten koncert i późniejsza Msza św. będzie świętem nas wszystkich.
Podczas koncertu usłyszymy utwory m.in. takich kompozytorów jak Henryk Mikołaj Górecki, Dawid Kusz czy Tomasz Luis de Victoria. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Informacja i fot. Jacek Skoczeń (oprac. JB)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”