Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
20/12/2022 - 10:00

Laptopy i tablety trafią do rąk seniorów. Sami rwą się do wirtualnego świata

Siedem laptopów i osiemnaście tabletów trafi do seniorów z gminy Korzenna. Aktywni seniorzy będą uczyć się, jak załatwiać codzienne sprawy w sieci.

Inni czytali również: Szykują w Korzennej miejsce dla wojska. Kiedy wprowadzą się żołnierze?

Sprzęt komputerowy, który kupi gmina Korzenna będzie kosztował niecałe 35 tysięcy złotych. Samorząd nie dołoży jednak ani złotówki, bo całą kwotę pokryje dofinansowanie z programu Ministerstwa Cyfryzacji.

Gmina Korzenna przekaże sprzęt seniorom z dwóch placówek. Do Dziennego Domu Seniora w Mogilnie trafi 6 laptopów, a do Klubu Seniora w Siedlcach – 18 tabletów i 1 laptop. Sprzęt ma trafić do nich jeszcze w tym roku.

Nie przegap: Tutaj też będą płacić więcej za wywóz śmieci w 2023 roku. Decyzja już zapadła

Seniorzy będą się uczyć, jak załatwiać codzienne sprawy w Internecie. – Z wykorzystaniem laptopa i tabletów seniorzy będą mogli nauczyć się korzystania z różnych narzędzi internetowych przydatnych m.in. w załatwianiu codziennych spraw takich jak np. zakupy, bankowość internetowa, załatwianie spraw urzędowych czy zdalne usługi medyczne – wymieniają pracownicy Urzędu Gminy w Korzennej.

Seniorów z Korzennej wcale nie trzeba do tego specjalnie namawiać, bo jak mówi Katarzyna Mogilska ze stowarzyszenia prowadzącego obie placówki, podopieczni już wcześniej zgłaszali zapotrzebowanie na takie zajęcia.

- Z powodu braku wyposażenia nie było jednak możliwe prowadzenie ich w sposób systematyczny. Po dostarczeniu laptopów i tabletów nie będzie już żadnych przeszkód, by w przyszłym roku seniorzy mogli regularnie podnosić swoje kompetencje cyfrowe i wykorzystywać je na co dzień – tłumaczy samorząd. ([email protected], fot. Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu