Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
13/12/2022 - 14:50

Tutaj też będą płacić więcej za wywóz śmieci w 2023 roku. Decyzja już zapadła

Od 1 stycznia 2023 roku mieszkańcy gminy Korzenna będą płacić więcej za odbiór śmieci. Decyzję o podwyżce podjęła dzisiaj (13 grudnia) rada gminy. Jak głęboko trzeba będzie sięgnąć do kieszeni od nowego roku?

Opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Korzenna wynosi obecnie 20 złotych od osoby. Ulga za posiadanie kompostownika to minus 1 zł do rachunku. Od nowego – 2023 – roku mieszkańców gminy Korzenna czekają jednak podwyżki.

Podczas dzisiejszej sesji rady gminy Korzenna, wójt Leszek Skowron zwracał uwagę na spore problemy z wyłonieniem wykonawcy, który zajmie się zagospodarowaniem odpadów komunalnych w gminie w kolejnym roku.

- Nie było dużej konkurencji, cena była wysoka. Zdecydowaliśmy, że powtórzymy ten przetarg – mówił wójt gminy Korzenna. – Udało się i o 11 procent (mimo, że była jedna oferta) firma Nova obniżyła cenę – tłumaczył.

Dzieje się w okolicy: Dwa lata stawiali ogromną halę. Tu będą spełniać swoje sportowe marzenia [ZDJĘCIA]

Początkowo w gminie Korzenna pojawiła się propozycja podniesienia stawki za wywóz śmieci do 26 złotych od mieszkańca – jeśli nie posiada kompostownika.

– Ale takich mieszkańców jest naprawdę niewiele – zaznaczył Skowron. Zdecydowana większość mieszkańców gminy Korzenna prowadzi kompostowniki, więc płacą oni nieco niższe rachunki.

Powtórzony przetarg i nowa – niższa cena – sprawiły, że 13 grudnia radni gminy Korzenna głosowali nad podwyżką opłaty za wywóz śmieci do 24 złotych i 23 złotych w przypadku posiadania kompostownika.

Za przyjęciem tej uchwały zagłosowali wszyscy radni obecni na sesji – trzynaście osób. Tym samym obecna stawka od 1 stycznia 2023 roku zwiększy się o 4 złote.

- Niektóre gminy dzisiaj mają o wiele wyższe stawki. Chociażby sąsiedni Gródek czy Chełmiec ma o wiele wyższe ceny – argumentował wójt Leszek Skowron.

Zgodnie z przyjętą uchwałą, osoby, które nie segregują odpadów komunalnych będą płacić 50 złotych. Wcześniej ta stawka wynosiła 40 złotych od osoby. ([email protected], fot. Piaxabay)Dziękujemy za przesłanie błędu