Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
09/09/2019 - 13:55

Na Hali Łabowskiej znów oddano honory Żołnierzom PPAN [FOTORELACJA]

Jak co roku, tradycyjnie we wrześniu, na Hali Łabowskiej w gminie Łabowa odbyła się msza w intencji kapelana Władysława Gurgacza i Żołnierzy PPAN. Organizatorem uroczystości była Fundacja „Osądź mnie Boże” im. Ks. Władysława Gurgacza TJ i PPAN.

W nabożeństwie odprawionym 8 września przez biskupa Andrzeja Jeża zaraz obok schroniska na Hali Łabowskiej wzięło udział liczne grono kombatantów, młodzieży, samorządowców, polityków, przedstawicieli środowisk kultywujących tradycje patriotyczne.

Zobacz też: Po 68 latach spełnią ostatnie życzenie skazańca… [WIDEO/ZDJĘCIA]

Przedsięwzięcie sfinansowane zostało przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej z Krakowa, Powiatu Nowosądeckiego, Miasta Nowego Sącza oraz przedsiębiorstw. Patronat medialny objęli "Sądeczanin" i Radio RDN.

Ks. Władysław Gurgacz był kapelanem Polski Podziemnej Armii Niepodległościowców. Po wojnie został aresztowany przez władze komunistyczne i rozstrzelany w więzieniu Montelupich w Krakowie we wrześniu 1949 roku. Tuż przed śmiercią, stojąc przed trybunałem powiedział: - Na śmierć pójdę chętnie. Cóż to jest zresztą śmierć?... Wierzę, że każda kropla krwi niewinnie przelanej zrodzi tysiące przeciwników i obróci się wam na zgubę.
 

ES [email protected] Fot.: Józef WieczorekDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)