Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
11/06/2019 - 11:15

Oddadzą cześć Janowi Pawłowi II. Rowerowa pielgrzymka do Starego Sącza

Wsiądą na rowery i pojadą do Starego Sącza. Wszystko po to, aby oddać hołd św. Janowi Pawłowi II w dwudziestą rocznicę jego pobytu na Sądecczyźnie.


Wielkimi krokami zbliża się dwudziesta rocznica pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Starego Sącza, którą przypominamy również w czerwcowym miesięczniku "Sądeczanin". Z tej okazji Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, wspólnie ze Stowarzyszeniem „Beskidzkie więzi”, sądecką policją i duszpasterzem kierowców ks. Damianem Migaczem, organizują pielgrzymkę rowerową, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę 16 czerwca. Każdy z nas może wziąć w niej udział.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.30 przy ruinach sądeckiej Baszty Kowalskiej. Zanim uczestnicy wyruszą w trasę, będą mieli okazję wysłuchać prelekcji policjanta na temat bezpieczeństwa rowerzystów zarówno na ścieżce rowerowej, jak i na drogach publicznych.

Następnie dzieci, młodzież i dorośli wyruszą w pielgrzymkę, aby w ten sposób oddać cześć Ojcu Świętemu. Pokonają trasę liczącą około 12 km. Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom pielgrzymki opiekę i ubezpieczenie. O godz. 11 na Ołtarzu Papieskim zostanie odprawiona uroczysta msza, której przewodniczył będzie ks. bp Andrzej Jeż.

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)