Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
17/12/2019 - 12:55

Prezydent Andrzej Duda nagrodził gorlicką uczennicę

Wielkie wyróżnienie dla Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach i jego uczennicy. Julia Sokołowska odebrała nagrodę za I miejsce w konkursie „Mistrzowie i patrioci” od samego prezydenta Andrzeja Dudy.

Julia Sokołowska odebrała nagrodę od prezydenta.

Uczennica gorlickiej szkoły Julia Sokołowska brała udział w konkursie „Mistrzowie i patrioci”, który dotyczy wielkich postaci sportu z czasów II wojny światowej. Łącznie do jury konkursowego napłynęło ok. 1200 prac z całej Polski. Uczniowie pisali m. in. o Halinie Konopackiej, Marii Kwaśniewskiej, Bronisławie Czechu, Januszu Kusocińskim, Stanisławie Marusarzu. Zwycięska praca Julii Sokołowskiej, napisana pod czujnym okiem nauczycielki Moniki Przybyło, dotyczyła sukcesów sportowych i działalności patriotycznej Heleny Marusarzówny.

Praca Julii oraz pozostałe 24 najwyżej ocenione teksty wydano w publikacji „Mistrzowie i patrioci”. Na uroczystą galę w Pałacu Prezydenckim przedstawiciele kancelarii zaprosili aż 65 laureatów. Udział w niej wzięli m.in. prezydent Andrzej Duda, minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk i prezes fundacji Instytutu Łukasiewicza, organizatora konkursu, Maciej Zdziarski, którzy uhonorowali najlepszych młodych pisarzy.

Wielkie gratulacje dla laureatki, jej rodziców oraz opiekuna.

([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe