Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
21/05/2020 - 11:55

Rytro: oświata nadal zamknięta na cztery spusty. Co z zajęciami opiekuńczymi?

Ważna informacja dla rodziców z gminy Rytro – kadra zarówno w miejscowej szkole publicznej i gminnym przedszkolu jest w stanie pełnej gotowości. Tyle, że na dziś ani jedno dziecko nie korzysta z zajęć opiekuńczych.

Rytro: oświata nadal zamknięta na cztery spusty. Co z zajęciami opiekuńczymi?

Jak informuje wójt Jan Kotarba, zaraz po tym jak rząd zdecydował się na częściowe odmrożenie funkcjonowania placówek oświatowych, nauczyciele z gminnych placówek oświatowych: szkoły i przedszkola poinformowali rodziców o możliwości posyłania dzieci na tzw. zajęcia opiekuńcze. Jak wszędzie rozwiązanie to dedykowane było tym, którzy mimo epidemii muszą pracować a nie mają z kim zostawić dzieci pod opieką. – Wstępnie okazało się, że skorzystać z opieki miałoby skorzystać tylko jedno dziecko, dlatego zajęć opiekuńczych ostatecznie nie zorganizowaliśmy – tłumaczy samorządowiec.

Zobacz też: Ktoś w nocy „spalił” kilka ryterskich firm!

Z czego wynika ten brak zainteresowania? Kotarba widzi dwa powody – większość rodziców może w tej trudnej sytuacji liczyć na pomoc najbliższej rodziny a przede wszystkim dziadków. A teraz posyłanie do szkoły czy przedszkola dziecka, które ma stały kontakt z seniorami najbardziej narażonymi na zarażenie się COVID-19 niebezpieczeństwo jeszcze by podniosło.

Nie zmienia to faktu, że jeśli sytuacja opiekunów związana z pracą a dalej zapewnieniem opieki się zmieni, to można o tym na bieżąco informować dyrektorów gminnych placówek a ci po zebraniu większej ilości dzieci reagować na wynikające z tego potrzeby.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)