Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
31/01/2023 - 11:00

Tak się kolęduje po sądecku! Pokazali w Łącku siłę muzyki i śpiewu [ZDJĘCIA]

W miniony piątek widownia hali widowiskowo-sportowej w Łącku wypełniła się po brzegi. Wszystkich przyciągnęła sądecka moc kolędowania.

Inni czytali również: Ferie 2023 na Sądecczyźnie. Najlepsze miejscówki na zimowy weekend

Organizatorami Sądeckiego Kolędowania w Łącku był wójt gminy Łącko Jan Dziedzina oraz poseł Jan Duda. Kolędy rozbrzmiewały echem po hali widowiskowo-sportowej. Po godzinie 18:00 w piątek, 27 stycznia, zrobiło się tu barwnie i gwarno.

W kolędowaniu uczestniczyło około tysiąc osób. Na scenie zaprezentowały się zespoły regionalne, m.in.: „Jakubkowianie”, „Niskowioki”, „Starosądeczanie” i „Górale Łąccy”. Nie mogło zabraknąć także Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto z Łącka.

To może Cię zainteresować: To był wyjątkowy bal! Tak bawili się na swojej studniówce uczniowie Zespołu Szkół numer 4 w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Podczas Sądeckiego Kolędowania zaśpiewał też zespół „Ku Górze” oraz zespół dziecięcy „Promyczki Dobra”. Uczestnicy spotkania mogli spróbować regionalnych potraw, przygotowanych według tradycyjnych przepisów.

Obszerną fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć w galerii zdjęć poniżej. (oprac. [email protected], fot. Biuro Poselskie Jana Dudy)

Tak się kolęduje po sądecku! Piękny koncert w Łącku [ZDJĘCIA]
Zobacz fotorelację z Sądeckiego Kolędowania w Łącku. (Fot. Biuro Poselskie Jana Dudy)


Dziękujemy za przesłanie błędu