Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
01/09/2020 - 10:40

WOW! Drugiej takiej szkoły w gminie Stary Sącz nie ma

Mamy doskonałe wiadomości dla uczniów szkoły podstawowej w Barcicach w gminie Chełmiec. Już od 1 września dzieciaki będą miały do dyspozycji nowe skrzydło budynku z windą i nowoczesnymi pracowniami.

e

Wiadomość jest tym lepsza, że tym samym cały obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb dzieciaków niepełnosprawnych. Dźwig jest zainstalowany przy głównym wejściu do szkoły. Przybyło też sal lekcyjnych – po dwie na każdej z kondygnacji. Unowocześnione zostały również trzy pracownie: fizyczna, chemiczna i plastyczna.

Zobacz też: VeloDunajec: uwaga, wytyczony szlak to nie samo co trasa rowerowa

Dzięki zwiększeniu powierzchni można tu będzie też przenieść dzieci z przedszkola, które obecnie funkcjonuje w o wiele gorszych warunkach w Barcicach Dolnych. To też duże udogodnienie dla tych rodziców, którzy mają jednocześnie dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym - od nowego roku szkolnego będą dowozić je w jedno miejsce.

Modernizacja obiektu trwała kilkanaście miesięcy i pochłonęła ok. 3 milionów złotych z czego połowa to dofinansowanie zewnętrzne.

Na tym nie koniec dobrych wieści. Niedługo zacznie się długo wyczekiwany remont drogi powiatowej Barcice – Wola Krogulecka a przy okazji w centrum Barcic, na terenach, które gmina pozyskała od Nadleśnictwa Stary Sącz powstanie pojemny parking na potrzeby pobliskiego kompleksu sportowego i samej szkoły.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu