Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
22/05/2013 - 08:40

Zawody jeździeckie dla młodych i pokaz kawalerii

W miniona sobotę, przy pięknej słonecznej pogodzie, Ośrodek Hipoterapii i Jeździectwa TARA z Kamionki Wielkiej zorganizował po raz pierwszy Zawody Ujeżdżeniowe. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież, ucząca się jazdy konnej w Ośrodku oraz w zaprzyjaźnionej stajni Apacz z Mszany Górnej.
Zawody odbyły się w trzech kategoriach: dzieci najmłodsze oraz dzieci starsze, których zadaniem był przejazd mini ścieżką huculską i grupa najstarsza (powyżej 12 lat), startująca we właściwej konkurencji ujeżdżeniowej.
Zawodników oceniała pani Barbara Zygmunt, sędzia Polskiego Związku Jeździeckiego, arbiter międzynarodowych zawodów jeździeckich.
Wśród dzieci najmłodszych zwyciężyła Iga Bałuszyńska, jadąca na klaczy Idris, reprezentująca Ośrodek Tara. Drugie miejsce wywalczyła Hanna Sobkowicz, również startująca na Idris, a trzecie Lilianna Musiał na Komecie, występująca także w barwach Tary.
Wśród dzieci starszych pierwsze miejsce zdobyła Marcelina Dudczyk na klaczy Idris, reprezentantka Ośrodka Tara, drugie Zuzanna Sławecka na klaczy April, zawodniczka stajni Apacz z Mszany Górnej, trzecie Daria Biskupska na klaczy Wilka z Ośrodka Tara.
W grupie najstarszej, w której startowało 13 zawodników, zwycięstwo wywalczył Szymon Kowalski na klaczy April, reprezentant stajni Apacz z Mszany Górnej. Drugie miejsce, ze stratą jedynie pół punktu do prowadzącego, zajęła Faustyna Kocemba na klaczy Wiki zawodniczka Ośrodka Tara, a trzecie Marta Walczyk na Idris, również z Tary.
Po zakończeniu zmagań konkursowych, kiedy komisja zliczała wyniki, na ujeżdżalnię wjechali ułani Sądeckiego Szwadronu Kawalerii w barwach Korpusu Ochrony Pogranicza pod dowództwem porucznika Zdzisława Krzyżostaniaka. Przybliżyli oni, zgromadzonej na zawodach publiczności, kwestię użytkowania konia w wojsku, prezentując rzędy wojskowe, uzbrojenie i umundurowanie, a nawet elementy jazdy kaskaderskiej. Był to pierwszy publiczny występ, tworzącej się dopiero grupy, która licząc na nowych członków, obiecała odwiedzać Ośrodek Tara również w przyszłości.
Nagrody w zawodach ufundowali: Urząd Gminy w Kamionce Wielkiej, Lokalna Grupa Działania "Korona Sądecka" oraz sklep internetowy FLAP z Nowego Sącza.
Galeria zdjęć z zawodów: www.konie-tara.pl

Ośrodek Hipoterapii i Jeździectwa TARADziękujemy za przesłanie błędu