Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
01/01/2020 - 11:40

37 kolizji i 3 wypadki... Policjanci podsumowali święta na drodze

​Sądeccy policjanci podsumowali tegoroczne święta na sądeckich drogach. Były one bezpieczniejsze niż w ubiegłym roku. Od 24 do 29 grudnia doszło do 37 kolizji i 3 wypadków, w których rannych zostało 6 osób.

Najwięcej, bo aż trzynaście kolizji drogowych policjanci odnotowali 27 grudnia. Niebezpiecznie było również w Wigilię. W tym dniu doszło aż do siedmiu stłuczek. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Niestety w okresie świątecznym doszło również do kilku wypadków drogowych: 24 grudnia w Grybowie, 25 grudnia w Małej Wsi i 27 grudnia w Nowym Sączu na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Prażmowskiego. Na drogę wyjechały również osoby, które kierowały po pijaku. Stróże prawa zatrzymali aż sześciu nietrzeźwych kierowców.

Zobacz też Nowy Sącz: kraksa na ul. Prażmowskiego. Cztery osoby trafiły do szpitala

Dla porównania w ubiegłym 2018 roku sądeccy policjanci odnotowali aż trzydzieści pięć kolizji i dziesięć wypadków. Policjanci zatrzymali prawo jazdy sześciu kierowcom, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. 

- Mimo zakończenia działań ukierunkowanych na zabezpieczenie okresu świąt, w dalszym ciągu nad bezpieczeństwem podróżnych na Sądecczyźnie czuwa wielu policjantów z terenu miasta i powiatu – wyjaśnia asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Te święta były bezpieczniejsze również na drogach powiatu limanowskiego. Doszło tam do szesnastu kolizji. Na szczęście funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku. Na drogach nie brakowało także bezmyślnych kierowców, którzy kierowali samochodami pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali aż cztery takie osoby. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020