Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 8 czerwca. Imieniny: Ady, Celii, Medarda
27/03/2023 - 16:40

W biały dzień brutalnie skatował komendanta. Z nożem rzucił się na policjantów

Komendant gorlickiej straży miejskiej zwrócił uwagę grupie hałasujących i pijących alkohol osób. Wtedy wydarzyło się coś, czego się nie spodziewał. Agresywny 19-latek rzucił się na niego i zaczął bić po całym ciele.

Te dramatyczne sceny rozegrały się 23 marca, po godzinie szesnastej, na ulicy Legionów w Gorlicach. Przechodzący tamtędy komendant straży miejskiej, który jeszcze do niedawna był szefem gorlickiej policji, zwrócił uwagę grupie mężczyzn, którzy spożywali alkohol i hałasowali. To wywołało agresję u 19-latka, który rzucił się na niego z pięściami.

Zobacz też Proboszcz nagle stracił przytomność, długo go reanimowali. Nowe informacje o stanie jego zdrowia

Młody mężczyzna przewrócił komendanta na ziemię, a następnie zadawał mu ciosy po całym ciele. Uderzenia były tak silne, że 57-latek doznał złamania kości udowej. Załoga pogotowia ratunkowego, która chwilę później zjawiła się na miejscu, przewiozła rannego komendanta do szpitala.

- Sprawca uciekł, ale został zatrzymany przez  patrol policji kilkaset metrów dalej. W trakcie zatrzymania 19-letni mieszkaniec gminy Gorlice, nadal był bardzo agresywny i przy użyciu noża dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza policji – informuje asp. szt. Gustaw Janas z gorlickiej policji.

Dwa dni później 19-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz czynnej napaści z użyciem noża na funkcjonariusza publicznego. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. ([email protected] Fot. Ilustracyjna KPP Otwock)Dziękujemy za przesłanie błędu