Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
22/11/2022 - 11:15

Wiceprezes Cracovii zatrzymany przez CBA! Wszystko w czasie Mistrzostw Świata

Te informacje spadły jak z grom z jasnego nieba w czasie trwania Mistrzostw Świata w Katarze. Wiceprezes Cracovii Jakub T. oraz były sekretarz PZPN – Maciej S. zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sprawa ma dotyczyć nieprawidłowości sprzed lat.

Jakub T. i Maciej S. zatrzymani

Trwają Mistrzostwa Świata w Katarze. We wtorek Polscy piłkarze zmierzą się w swoim pierwszym spotkaniu z Meksykiem. Mundialowe emocje przerwały jednak zaskakujące doniesienia. Czegoś takiego chyba nikt się nie spodziewał.

Jak podaje „WP Sportowe Fakty” Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek członka zarządu PZPN Jakuba T. oraz byłego sekretarza generalnego - Macieja S. Dodajmy, ze Jakub T. jest również wiceprezesem występującej w Ekstraklasie Cracovii Kraków. Maciej S. to z kolei obecny prezes Kanału Sportowego.

Zachodniopomorska afera melioracyjna

Z informacji, do których dotarł „RMF 24” wynika, że Jakub T. został zatrzymany na lotnisku w Balicach. Miał stąd lecieć do Kataru. Jaki był tego powód? Ma być to ciąg dalszy śledztwa prowadzonego w Szczecinie w sprawie nieprawidłowości w PZPN.

- Sprawa dotyczy tzw. zachodniopomorskiej afery melioracyjnej - śledztwo zaczęło się od podejrzenia ustawienia ponad 100 przetargów dla Zarządu Melioracji Urządzeń Wodnych w Szczecinie za kwotę ok. 600 mln zł. W trakcie postępowania śledczy znaleźli wątki łączące tę aferę z jednym z działaczy piłkarskich. Tym tropem doszli do nieprawidłowości przy zawieraniu umów sponsorskich przez PZPN. Jak informowała w 2021 r. Interia, przy podpisywaniu umowy w 2014 z producentem wody mineralnej mogło dojść do przekazania nieuzasadnionej prowizji działaczom piłkarskim – informuje WP Sportowe Fakty.

W omawianym okresie zarówno Jakub T., jak i Maciej S. zajmowali ważne stanowiska w PZPN. – Polski Związek Piłki Nożnej z należną powagą podchodzi do powziętych z doniesień medialnych informacji o zatrzymaniu członka zarządu PZPN Jakuba Tabisza. Federacja nie zna szczegółów sprawy i do czasu uzyskania informacji na ten temat nie będzie jej komentowała. Jednocześnie PZPN deklaruje pełną gotowość współpracy z właściwymi służbami w celu jak najszybszego wyjaśnienia sprawy – poinformował związek w komunikacie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że CBA ma wkrótce w związku z całą sprawą zatrzymać kolejne osoby. ([email protected], fot.: CBA, źródło: WP Sportowe Fakty, RMF 24)Dziękujemy za przesłanie błędu