Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
07/11/2018 - 10:45

Joanna Kulig w ciąży pracy nie odpuszcza i bryluje w Los Angeles

Po tym, jak okazało się, że "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego będzie polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Joanna Kulig, choć jest w stanie błogosławionym, wyruszyła za ocen promować film.

Joanna Kulig choć jest w ciąży pracy nie odpuszcza. Pochodząca z Muszynki aktorka promuje pretendującą do Oskara "Zimną wojnę " Pawła Pawlikowskiego na Deadline Contenders w Los Angeles. To niezwykle prestiżowe wydarzenie, w którym wzięły udział największe filmowe gwiazdy. 

Czytaj też Po aferze z nagim biustem, Joanna Kulig zrobiła dym o seksizm

Amerykański magazyn filmowy The Playlist spekuluje, że obok Pawlikowskiego, szansę na Oscara - w kategorii najlepsza aktorka - ma również odtwórczyni głównej roli, Joanna Kulig. Jej nazwisko pojawia się obok takich sław Nicole Kidman, Amy Adams czy Keira Knightley. "Zimna Wojna" jest ponoć już "pewniakiem" w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny!  

Czytaj też I znowu głośno o Joannie Kulig. Takiej sensacji nikt się nie spodziewał

Czy "Zimna Wojna" otworzy polskiej aktorce drogę do Hollywood? Już teraz Kulig jest porównywana między do legendy kina, Jeanne Moreau. 

Gala wręczenia Oscarów odbędzie się 24 lutego przyszłego roku, jednak oficjalne nominacje zostaną ogłoszone najprawdopodobniej miesiąc przez rozdaniem nagród. Czy znajdzie się wśród nich Joanna Kulig?

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)