Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
05/04/2021 - 23:00

Krynica:nie marnuj jedzenia, które zostało po świętach, podziel się z innymi

Nie marnujcie jedzenia, które zostało wam po świętach, podzielcie się nim z innymi. W Krynicy-Zdroju można pozostawić żywność w dwóch miejscach, a mianowicie w społecznych lodówkach jadłodzielni przy parafii MBNP oraz przy wejściu do budynku MPGK i Ośrodka Pomocy Społecznej.

Marnowanie jedzenia jest jednym z największych etycznych i społecznych problemów. Kupujemy go za dużo, kuszą nas promocje, więc nabywamy żywość na zapas z myślą, że oszczędzamy. Jednak często nie tylko nie oszczędzamy, ale też nie zjadamy i wyrzucamy, w ten sposób tracimy pieniądze. Takie marnotrawstwo wpływa też negatywnie na środowisko.

Po świętach marnuje się nawet 2-3 razy więcej jedzenia niż zwykle. Zamiast wyrzucać przygotowane w nadmiarze świąteczne dania, można je zostawić w lodówkach jadłodzielni. Jedna z nich działa przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju, gdzie każdy może podzielić się z innymi jedzeniem i sercem. Lodówka ustawiona jest przy wejściu do Caritasu na plebanii. Jadłodzielnia jest czynna codziennie w godz. 7.30-21. 

Druga lodówka ustawiona jest przy wejściu do budynku MPGK i OPS-u, a czynna jest od poniedziałku do piątku, od godz. 7 -17. Każdy może zostawić odpowiednio zabezpieczone jedzenie, z którego nieodpłatnie skorzysta ktoś potrzebujący naszej pomocy.  (MK) fot. aut, Caritas Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020