Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
29/09/2020 - 11:10

A nie mówiłem, że jestem chory? Dziś 29 września, czyli Dzień Hipochondryka

Ciągle chodzisz do lekarza i robisz wszystkie możliwe badania związane z Twoim stanem zdrowia? Masz całkiem dobre wyniki, ale wciąż nieufnie podchodzisz do porad specjalistów? Lekarz powiedział ci, że jesteś zdrowy, a ty przekonałeś go, że się mylił? Dziś Dzień Hipochondryka!

29 września znany jest w całej Polsce jako Dzień Hipochondryka. To żartobliwe święto tych, którzy do późnych godzin nocnych przeszukują internet w poszukiwaniu schorzeń, chorób i dolegliwości, które im doskwierają. Hipochondrycy cierpią na permanentny lęk o swoje zdrowie, choć lekarze zapewniają ich, że nic im nie dolega.

W ostatnich miesiącach problem przybrał na sile. Nie wszystkie testy na koronawirusa są wiarygodne, o czym najlepiej przekonali się ci, których wyniki zostały pomylone. Atmosferze strachu o swoje zdrowie sprzyja panika i utrudniony dostęp do specjalistów.

Czytaj też: Przeszłam COVID-19. To była najtrudniejsza walka, jaką przyszło mi stoczyć

U hipochondryków lęk jest bardzo silny, dlatego często tak trudno go zrozumieć i poradzić sobie z nim bez pomocy fachowca. W pozbyciu się bezpodstawnych obaw może pomóc terapeuta.

Znasz kogoś, komu wiecznie coś dolega? Kogoś, kto stale obserwuje swoje ciało, a w najdrobniejszych dolegliwościach doszukuje się poważnych chorób? Dziś możesz życzyć mu zdrowia… z przymrużeniem oka. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu