Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
08/02/2024 - 12:30

Niech żyje bal do białego rana! Tak uczniowie i nauczyciele szaleli na studniówce w I LO [ZDJĘCIA]

Do matury już niedaleko. Przypomina o tym prawdziwy wysyp studniówek. To nie tylko okazja do szalonej zabawy, ale także do podziękowań i serdecznych, bardziej nieformalnych rozmów z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Tak było na balu w I Liceum Ogólnokształcącymi imienia Władysława Orkana w Limanowej.

Taka szalona noc zdarza się tylko jeden raz

 Tylko raz w życiu odlicza się sto dni do matury. Mają to już za sobą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Orkana w Limanowej.    

Najpierw, jak każe tradycja,  był polonez, potem  radosne tańce i  wspaniała zabawa. Była też okazja do serdecznych, bardziej nieformalnych rozmów z nauczycielami.

Nauczyciele mają złote serca

W podziękowaniu za wsparcie i życzliwość okazywane przez cztery lata nauki, tegorocznie maturzyści przygotowali wyjątkową  Galę Złotych Serc.

Dyrektorki,  Anna Mruk, Sylwia Stelmach i Urszula Janczy otrzymały tytuły  „Dyrektor o Złotym Sercu”. Tym gestem młodzież podkreśliła, że w dobie intelektualizmu tak naprawdę pragniemy serca drugiego człowieka  miłości, życzliwości,  a słowa Adama Asnyka są wciąż aktualne, czytamy na internetowej stronie szkoły, gdzie zamieszczono  słowa znakomitego poety.  

Czy droga długa, czy daleka,
Świat jest tak wielki tylko, jak serce człowieka

Tytuł „Wychowawcy o Złotym Sercu” otrzymali Katarzyna Sochacka-Wilk, Zofia Ociepka, Lucyna Wójtowicz, Tomasz Kita, Grzegorz Kuziel. Wszyscy zaproszeni nauczyciele zyskali tytuł Nauczyciela o Złotym Sercu.

Niech żyje bal

Szampańskiej zabawie nie było końca, bo to przecież najważniejszy bal w życiu.  W tej wyjątkowej atmosferze niosły się słowa  największego przeboju Maryli Rodowicz do słów Agnieszki Osieckiej.

Niech żyje bal!
Bo to życie to bal jest nad bale.
Niech żyje bal!
Drugi raz nie zaproszą nas wcale.

Teraz już tylko nauka

Wyjątkowy bal w limanowskim ogólniaku trwał aż do białego rana, a teraz nie ma rady, trzeba zakuwać do egzaminu dojrzałości i już tylko z nostalgią można popatrzeć  na wspomnienia zachowane na szkolnej fotografii.([email protected]) fot. ILO Limanowa

Ależ to była studniówka w ILO
Tak bawili się uczniowie limanowskiego liceum imienia Władysława Orkana


Dziękujemy za przesłanie błędu