Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
26/07/2019 - 11:15

Razem możemy więcej! Czy uda się pomóc panu Marianowi z Lipnicy Wielkiej?

Minęło już kilka miesięcy od dnia, w którym założyliśmy panu Marianowi Zającowi z Lipnicy Wielkiej konto na zrzutce. Do tej pory udało się uzbierać 13 296 złotych. To wciąż za mało, aby wyremontować dom schorowanego mieszkańca gminy Korzenna. Czy uda się spełnić jego marzenie? Wszystko w waszych rękach. Wspólnie uda nam się osiągnąć cel.

Pieniądze o różnej wartości – od złotówki do nawet 1000 do tej pory wpłaciło 207 osób. W sumie udało się uzbierać 13 296 złotych. Niestety to wciąż za mało, aby wyremontować dom schorowanego Mariana Zająca z Lipnicy Wielkiej. Potrzeba 40 tys. zł, aby odmienić codzienne życie 73-latka na lepsze.

Mężczyzna od kilkunastu lat mieszka samotnie w drewnianym domu położonym na skraju miejscowości. Niewielka renta nie wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Warunki, w jakich mieszka pan Marian są fatalne. Dom praktycznie się rozpada.

Najgorzej jest przetrwać zimę, gdyż w ścianach są dziury, a w środku pleśń. Ciężko, wręcz niebezpiecznie jest nagrzać pomieszczenia, gdyż po zapaleniu w piecu pokój zadymia się. W budynku jest tylko zimna woda, która często zamarza i pan Marian musi iść po nią do rzeki.

Podłoga jest spękana i w niektórych miejscach zapada się. Drzwi odpadają, a okna kruszą się. Jakby tego było mało, pan Marian ma problemy zdrowotne. Mężczyzna jest bardzo skromnym człowiekiem. Nigdy nie poprosiłby nikogo o pomoc, dlatego to dziennikarze Sądeczanina wspólnie z wolontariuszkami Szlachetnej Paczki postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc panu Marianowi. Mężczyzna marzy o tym, aby godnie przeżyć starość. Chcemy spełnić jego marzenie i wyremontować dom, w którym mieszka. Niestety bez waszej pomocy to się nie uda. Wystarczyłoby, aby każdy z naszych Czytelników wpłacił choć złotówką na konto na zrzutce, a udałoby się uzbierać potrzebną kwotę, a nawet jeszcze więcej.

Jeśli chcesz wspomóc naszą akcję, możesz to zrobić wpłacając dowolną sumę pieniędzy na specjalnie założone konto na zrzutce. Zajmie to zaledwie kilka minut. Liczy się każdy grosz! Pamiętajcie, że dobro wraca.

RG [email protected], Fot. R. Gajewski

Razem możemy więcej. Czy uda się pomóc panu Marianowi z Lipnicy Wielkiej?
Minęło już kilka miesięcy od dnia, w którym założyliśmy panu Marianowi Zającowi z Lipnicy Wielkiej konto na zrzutce. Do tej pory udało się uzbierać 13 296 złotych. To wciąż za mało, aby udało się wyremontować dom schorowanego mieszkańca gminy Korzenna. Czy uda się spełnić jego marzenie? Wszystko w waszych rękach. Wspólnie uda nam się osiągnąć cel.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)