Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
13/03/2020 - 20:15

Magdalena Krok - pielęgniarka, której uśmiech dzieci poprawia humor

Na co dzień pracuje w Centrum Medycznym „Kromed” w Grybowie oraz dorywczo dyżuruje w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej w Grybowie, prowadzonej przez Szpital Specjalistyczny H. Klimontowicza w Gorlicach. Kim jest Magdalena Krok, kandydatka do tytułu „Sądeckiej Pielęgniarki”?

- Studia pierwszego stopnia, na kierunku pielęgniarstwo, ukończyłam w 2010 roku i zaraz po nich oraz uzyskaniu prawa do wykonywania zawodu pielęgniarki, rozpoczęłam pracę w Centrum Medycznym „Kromed”. Jednocześnie dalej kontynuowałam swoją edukację na studiach drugiego stopnia na Uniwersytecie Jagiellońskim, na tym samym kierunku. Natomiast w 2015 roku, zdobyłam specjalizację z pielęgniarstwa rodzinnego. Również, od trzech lat dodatkowo pracuję jako pielęgniarka w NIŚOZ w Grybowie. W sumie w zawodzie pracuję 10 lat – o swojej przygodzie z pielęgniarstwie opowiada Krok.

Według Magdaleny Krok, zawód pielęgniarki jest pełen wyzwań, ale jest też bardzo przyjemny. Opiera się bowiem nie tylko na pracy z dorosłymi, lecz także na pracy z najmłodszymi, których uśmiech potrafi poprawić humor na cały nadchodzący dzień.

- Praca pielęgniarki jest piękna, dlatego że uczestniczymy w życiu człowieka od narodzin, aż do śmierci. Pacjent ma do nas zaufanie, przez co możemy z empatią pomagać mu rozwiązywać problemy sfery bio-psycho-społecznej, z jakimi zmaga się w życiu codziennym – uzupełnia swoją wypowiedź kandydatka

Dopytujemy, czym dla pani Magdaleny jest nominacja do tytułu „Sądeckiej Pielęgniarki”?

- Jest to dla mnie wielkie zaskoczenie. Nie mniej jednak, jest mi bardzo miło, że pomimo mojego krótkiego stażu pracy, zostałam zgłoszona do plebiscytu przez swoich pacjentów – nie kryje wzruszenia nominowana.

Na zakończenie kandydatka Krok dodaje, iż kiedy danej osobie uda się połączyć pracę zarobkową z pasją oraz powołaniem, to ma komfortową sytuację i można uznać, że jest szczęśliwa.

Na pielęgniarkę Magdalenę Krok, zgłoszoną do plebiscytu medycznego, organizowanego przez Fundację Sądecką, pod patronatem miesięcznika i portalu ”Sądeczanin”, można głosować do 15 kwietnia, wysyłając SMS o treści SP.5 nr 7168, uzupełniając internetowy FORMULARZ lub kupon dostępny w miesięczniku „Sądeczanin”.Dziękujemy za przesłanie błędu