Poniedziałek, 13 maja. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
05/05/2023 - 08:10

Zostawili swoich rywali daleko w tyle! Nasi sportowcy znowu najlepsi w Polsce

Niemal w każdym tygodniu sądeccy sportowcy odnoszą spektakularne sukcesy. Nie inaczej jest i teraz. Tym razem ze znakomitej strony pokazali się nasi kajakarze oraz uczeń Szkoły Podstawowej nr 21. Pokonali przy tym wielu rywali.

Sukcesy ucznia Szkoły Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu

Rozpoczął się maj. Podczas długiego weekendu nie brakowało piłkarskiej rywalizacji w niższych ligach na różnych szczeblach rozgrywkowych. Bardzo dużo działo się jednak także w innych dyscyplinach. Jak zawsze, zawodnicy z naszego regionu święcili triumfy.

Ze znakomitej strony pokazał się uczeń Szkoły Podstawowej nr 21 – Krzysztof Ociepka. Kilka dni temu wystartował w drużynowych biegach przełajowych chłopców w kategorii rocznika 2010 i młodszych, na dystansie 1000 metrów. Zawody odbywały się w Bydgoszczy.

- Aby znaleźć się w tak zacnym gronie najlepszych 16 szkół w Polsce, trzeba było zdobyć mistrzostwo Nowego Sącza oraz wygrać finał wojewódzki w Nowym Targu – relacjonuje nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 21 Maciej Jawor.

Sądecki uczeń pobiegł znakomicie i zajął 2. miejsce. Tym samym został indywidualnym wicemistrzem Polski! To jeden z największych sukcesów sportowych w historii szkoły. W klasyfikacji drużynowej SP nr 21 zajęła 10. miejsce. Wystąpiła w składzie:  Jakub Basta, Aleksander Brzeski, Dorian Hebda, Oliwier Nowak, Krzysztof Ociepka, Maciej Olchawa.

Dobre występy Klaudii Zwolińskiej i Dariusza Popieli

Nie były to jednak jedyne świetne wyniki naszych sportowców. Z równie dobrej strony pokazali się kajakarze. Klaudia Zwolińska nie miała sobie równych w Pucharze Prezydenta Miasta Krakowa w slalomie kajakowym. Zwyciężyła w konkurencjach C-1 i K-1. Trzecie miejsce w K-1 zajął również Dariusz Popiela.

Dodajmy, że w zawodach brało łącznie udział aż 240 zawodników z 15 różnych krajów. Biorąc to pod uwagę, sukcesy naszych zawodników wyglądają jeszcze bardziej imponująco. Teraz pora na kolejne starty. Miejmy nadzieję, że będą równie udane. ([email protected], fot.: Maciej Jawor)