Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
18/04/2024 - 16:55

Moc atrakcji na Festiwalu Biegowym! Warto spędzić wrześniowy weekend w Piwnicznej-Zdrój

Ogromny wybór biegów, losowanie samochodu, sportowe atrakcje dla najmłodszych. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdrój będzie ponownie wielkim świętem! Każdy może zostać jego częścią! Trwa także nabór ambasadorski.

Wygraj samochód na Festiwalu Biegowym

Festiwal Biegowy gromadzi każdego roku tysiące osób. Zabawa zawsze jest znakomita. Do Piwnicznej docierają zawodnicy z całej Polski. W tym roku cała biegowa rodzina spotka się na festiwalu już po raz piętnasty. Jak zawsze, będą to niezapomniane chwile.

Wszystko potrwa od 6 do 8 września. Ponownie zawodników gościła będzie Piwniczna-Zdrój. Tradycją stało się, że na zakończenie imprezy losowany jest szczęśliwiec, który wygrywa samochód ufundowany przez firmę Koral. Nie inaczej będzie również tym razem. Znowu ktoś wyjedzie z malowniczej miejscowości nowiutkim pojazdem. 

W ubiegłym roku kluczyki powędrowały do Anny Basiagi. - Nie wierzę, no po prostu nie wierzę – mówiła, kiedy usłyszała swoje nazwisko. Biegła na dystansie dziesięciu kilometrów. Dodajamy, że szczęście było jej pisane dzięki portalowi „Sądeczanin”. – To właśnie w waszym serwisie przeczytałam o Festiwalu Biegowym. Postanowiłam wystartować. Mam samochód, ale już nie nowy. Więc przyda się drugi – twierdziła.

Festiwal Biegowy dla młodszych i starszych

Oprócz całej masy biegów dla dorosłych (w tym największych wyzwań - Biegu na 100 km czy Iron Runa), znaleźć coś dla siebie mogą tutaj również najmłodsi. Wszystko dzięki “Aktywnemu Małopolaninowi”, którego poprzednie dwie edycje okazały się dużym sukcesem. W tym roku odbędzie się kolejna. 

Rywalizują w nim uczniowie ze szkół całej Małopolski. Wszystko w ramach pięciu konkurencji drużynowych: skoku w dal z miejsca, rzucie piłeczką do celu, odbijaniu piłki do siatkówki, skoku na skakance, żonglerce piłką nożną. Odbędą się również biegi indywidualne. Rok temu w rywalizacji wzięło udział ponad 700 dzieci.

Zostań ambasadorem Festiwalu Biegowego

Szczególną rolę w całorocznym życiu Festiwalu Biegowego odgrywają jego Ambasadorzy. To dzięki ich wsparciu fundacja Festiwal Biegów realizuje wiele projektów m.in. PLogging Team Biegamy dla Czystej Polski czy też Klaster Aktywnej Turystyki. 

Kto może zostać ambasadorem? Każdy, kto tylko kocha biegi! Nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. Pozwoli Wam to na jeszcze większe czerpanie przyjemności ze swoich ulubionych zajęć. Dodajmy, że partnerem tytularnym Programu Ambasadorskiego jest firma Power Canvas.

Jakie będą Wasze zadania?

  • Współtworzenie tekstów na portal www.FestiwalBiegow.pl, Przygotowywanie zapowiedzi, relacji i galerii zdjęć z imprez biegowych, w których uczestniczą;
  • Prowadzenie zapisów na Festiwal Biegowy (z dedykowanym rabatem);
  • Organizacja stoisk informacyjno-promocyjnych w swoich miejscowościach i całym kraju;
  • Kolportowanie materiałów informacyjnych dotyczących biegów w Piwnicznej i projektów realizowanych przez Fundację Festiwal Biegów;
  • Promocja Festiwalu Biegowego w social mediach.
  • Wsparcie organizacyjne wydarzenia (od etapu koncepcji po realizacje)

- Oczywiście, że warto być Ambasadorem. Po pierwsze się opłaca i to dosłownie. Po drugie, fajnie się spotykać w ambasadorskim gronie pozytywnie zakręconych biegaczy. Po trzecie, fajnie reklamować to co się lubi czyli bieganie – wyjaśnia Robert Łopuch. - Zostałam Ambasadorką Festiwalu Biegowego dwa lata temu i była to bardzo dobra decyzja. Dzięki temu mogę aktywnie uczestniczyć w tworzeniu tego wydarzania poprzez udział w różnych projektach – dodaje Roksana Orzyszek.

Dodajmy, że Festiwal Biegowy odbędzie się w tym roku już piętnasty raz. Będzie to zatem kolejny okrągły jubileusz. Nie zabraknie niespodzianek i wielu pozytywnych wrażeń. Szykuje się wielkie sportowe święto. Zarejestrować możecie się TUTAJ. Nie może Was zabraknąć. ([email protected], fot.: Festiwal Biegowy)Dziękujemy za przesłanie błędu