Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
12/03/2024 - 16:15

Wybiegali w zimie tysiące kilometrów! Specjalna wyzwanie Festiwalu Biegowego zakończone

Zimowy Run Challenge zakończony! Zabawa podczas specjalnego wyzwanie Festiwalu Biegowego była świetna. Wyniki najlepszych zawodników budzą ogromny respekt. Uczestnicy przyznają, że sama akcja to strzał w dziesiątkę!

Specjalne wyzwanie Festiwalu Biegowego

Zima nie jest najłatwiejszym okresem dla biegaczy, Warunki pogodowe zdecydowanie nie ułatwiają treningów. Prawdziwych twardzieli nic nie jest jednak w stanie złamać! Kolejny raz mogliśmy się o tym przekonać. 

To właśnie z myślą o takich zajawkowiczach Festiwal Biegowy wyszedł ze specjalną inicjatywą - Zimowym Run Challenge. Zabawa była świetna! Wszystko trwało do 29 lutego. Zasady były bardzo proste. Chodziło o “wykręcenie” jak największej liczby kilometrów. Całość była rejestrowana na platformie Strava. Dla pięciu osób z najlepszym wynikiem przewidziane zostały nagrody.

Zimowy Run Challenge zakończony

Wyniki zwycięzców robią ogromne wrażenie. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Tatarek - Konik (ponad 1400 km), drugie Maciej Majda (prawie 1200 km), a trzecie Edmund Jastrzembski (1 036 km). Na kolejnych pozycjach uplasowali się Maciej Konarski (984 km) oraz Robert Radzik (709 km).

- Akcja bardzo mi się podobała. Dzięki niej zwiększyłem kilometraż swoich treningów i poprawiłem swoje życiówki podczas spotkań na Parkrunie oraz na dystansie maratonu. Dziękuję, że mogłem czynnie w niej uczestniczyć i żaden wirus mnie nie dopadł - mówi Edmund Jastrzembski.

- Cieszę się, że mogłam być częścią wyzwania i obserwować niezwykłe zaangażowanie  oraz wytrwałość w treningach innych uczestników. Niektóre były zadziwiające, jak liczba kilometrów Agnieszki, z innych byłam dumna jak z Maćka Majdy który też “wydreptał” ich mnóstwo. Sama akurat miałam w treningach mniejszą ilość kilometrów z powodu uczestnictwa w zawodach i przygotowań do kolejnych, więc nie liczyłam się za bardzo w stawce, ale trzymałam kciuki za innych, którym świetnie to bieganie wychodziło. Poza tym fajnie jest mieć jakiś wspólny cel i takie wyzwania trochę ożywiają interakcje - przekonuje Adrianna Krawczyk.

Pozytywnych wrażeń zatem nie brakowało! Równie wspaniale zapowiada się 15 Festiwal Biegowy, który we wrześniu odbędzie się w Piwnicznej-Zdroju. Zarejestrować możecie się TUTAJ. Nie może Was zabraknąć! ([email protected], fot.: Festiwal Biegowy, Edmund Jastrzembski, Adrianna Krawczyk)Dziękujemy za przesłanie błędu