Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
25/04/2024 - 12:50

Służby mundurowe i nie tylko. Ten bieg przyciągnie wielu pasjonatów sportu

Wiosna to okres, w którym biegacze przygotowują się do kolejnych startów. Tych w ciągu roku jest dużo. Bardzo ciekawe wydarzenie czeka nas początkiem lipca w Limanowej. Na starcie pojawiają się chociażby przedstawiciele służb mundurowych.

Biegacze na Sądecczyźnie

Pasjonatów biegania jest wielu. Pogoda nie ma dla nich znaczenia. O swoja formę dbają zarówno latem, jak i zimą. Licznie możemy ich spotkać na okolicznych trasach. Treningów nigdy za wiele!

Największym wydarzeniem, które zawsze przyciąga tłumy jest Festiwal Biegowy. Przypomnijmy, że w tym roku odbędzie się jego jubileuszowa, piętnasta edycja. Niespodzianek nie zabraknie, dlatego warto to wszystko przeżyć samemu. Zarejestrować możecie się TUTAJ.

Bieg w Limanowej

W ciągu roku odbywają się także różnego rodzaju biegi. Kolejny czeka nas już niebawem. 7 lipca odbędzie się XIII Międzynarodowy Bieg Górski-Anglosaski Limanowa Forrest. W jego ramach rozegrane zostaną XII Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegu Górskim.

Początek biegu zaplanowany został na godzinę 12. Pół godziny później rozpocznie się marsz Nordic Walking. Start i meta znajdują się na przy ul. Bulwary. Długość trasy to około 7 km. Różnica wysokości wynosi z kolei około 300 metrów. Prowadzonych będzie kilka klasyfikacji - open, w podziale na poszczególne kategorie wiekowe, klasyfikacja służb mundurowych, mieszkańców powiatu limanowskiego do 18 roku życia i powyżej oraz klasyfikacja Nordic Walking. Przewidziane zostały nagrody pieniężne. Wydarzenie organizuje klub sportowy Limanowa Forrest.

Zapisy cały czas są prowadzone. Na liście startowej mamy już ponad setkę zawodników. Zapowiada się niezwykle ciekawe wydarzenie! ([email protected], fot.: Oleszak fotografia/ Festiwal Biegowy – zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu