Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
10/10/2019 - 15:00

Brąz dla Vanessy Malczewskiej z Krynicy-Zdroju w taekwondo olimpijskim!

Vanessa Malczewska z Krynicy-Zdroju zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski Seniorów w taekwondo olimpijskim, które dobyły się 5 października w Toruniu. Vanessa trenuje w UKS Arcus Krynica Zdrój.

W zawodach startowali głównie zawodnicy kadry narodowej i pretendenci do kadry. Jak informuje Paweł Malczewski, tata medalistki UKS ARKUS reprezentowały dwie najbardziej utytułowane zawodniczki Agnieszka Lewandowska oraz Vanessa Malczewska. - Po sukcesach Oliwii Budaj - złoto MP Juniorów - i Bartka Horoszki - złoto MP Juniorów młodszych - mieliśmy apetyt na kolejne medale. Agnieszka niestety odpadła w ćwierćfinałach i uplasowała się na miejscu 5. Szczęście dopisało Vanessie, która uległa dopiero w walce o wejście do ścisłego finału i ostatecznie zajęła 3 miejsce. Jest to jej pierwszy medal w kategorii seniorek – relacjonuje z dumą.

Na co dzień  Vanessa jest uczennicą 3 klasy Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju. - Ma za sobą już 11 letni staż zawodniczy i ponad 50 medali z imprez w kraju i za granicą – mówi z satysfakcją ojciec dziewczyny.

Agnieszka Lewandowska jest z kolei studentką biologii na UJ w Krakowie i obecnie trenuje w AZS Kraków.

- W ostatni weekend października wyjedzie na Puchar Polski do Legionowa blisko 30 osobowa reprezentacja małopolski a w tym dziesięcioro zawodników ARCUSA W zawodach ma wziąć udział ponad 700 zawodniczek i zawodników z Polski i zza granicy – zapowiada Malczewski nie kryjąc, że i tu Vanessa liczy na sukces. (PM)

ES [email protected] Fot.: archiwum Pawła Malczewskiego