Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
09/10/2018 - 13:25

Festiwal Biegowy najważniejszą imprezą sportową Małopolski

Festiwal Biegowy to cykliczna impreza biegowa organizowana we wrześniu w Krynicy-Zdroju. Dzięki temu, że odbywa się, co roku w tym samym mieście i trwa aż trzy dni, wielu sportowców i amatorów biegania na stałe wpisało ją do swojego kalendarza. Według danych Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, jest to najważniejsza cykliczna impreza sportowa na Sądecczyźnie.

Siłą Festiwalu jest to, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Wśród wielu konkurencji można znaleźć bieg dla kilkuletnich dzieci, mający na celu zaszczepić im miłość do aktywności sportowej. Bieg przebierańców dla wszystkich, którzy chcą nie tylko pokazać swoją sprawność fizyczną, ale także pomysłowość i zdolności plastyczne. Wreszcie bieg zwany "Życiową dychą", podczas którego można śrubować swoje rekordy, czy Bieg 7 Dolin na 100 km, który jest ogromnym sprawdzianem kondycji, nawet dla wytrawnych sportowców.

Na Festiwal Biegowy przyjeżdżają ludzie z całej Polski i z wielu zakątków Europy, i przy okazji tej sportowej imprezy poznają Krynicę i jej piękno. Często się zdarza, że później wracają jeszcze na narty, czy na urlop przy okazji Festiwalu im. Jana Kiepury.

Zobacz także: Burmistrz Dariusz Reśko: Festiwal Biegowy to wyjątkowa impreza

Urząd Marszałkowski przedstawił listę najważniejszych imprez sportowych w regionie w 2016 roku. Większość z nich odbyła się jednak w stolicy Małopolski w Krakowie i są to imprezy organizowane jednorazowo lub co kilka lat. Jako jedyną cykliczną imprezę na Sądecczyźnie, odbywającą się stale w tym samym miejscu wskazano właśnie Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju.


Impreza ta ma niewątpliwie ogromny potencjał. Z jednej, bowiem strony pokazuje Sądecczyznę, jako miejsce przyjazne turystom i sportowcom, z drugiej promuje aktywny sposób spędzania wolnego czasu, zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.

(KS) Fot. Arch. Sadeczanin.info, Źródło: Raport Województwo Małopolskie 2017, UMWMDziękujemy za przesłanie błędu