Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
12/12/2016 - 15:40

Futbolistki UKS 3 Staszkówka Jelna przez sezon przeszły jak burza?

Pierwsza runda sezonu piłkarskiego 2016/2017 dobiegła do końca. Była bardzo udana dla piłkarek UKS 3 Staszkówka Jelna, które rywalizują ze znakomitymi efektami we wszystkich kategoriach wiekowych.

W klubie zarejestrowanych jest 110 zawodniczek. O rosnącej z roku na roku sile klubu z Jelnej świadczy fakt, że w sezonie 2016/2017 w barwach klubu grają 4 reprezentantki Polski oraz 8 reprezentantek Województwa Małopolskiego. Klub ma nadzieję, że już wkrótce doczeka się również stadionu w Siennej. Prace projektowe trwają...

Przeczytaj też Dziewczyny co kopią piłkę na medal

Najważniejsze osiągnięcia sezonu  z podziałem na kategorie wiekowe:

Skrzatki/Żaczki 
Małopolski Związek Piłki Nożnej nie prowadził jesienią regularnych rozgrywek dla najmłodszych dziewcząt (są one zaplanowane w rundzie wiosennej). Dziewczynki przygotowywały się do turnieju o Puchar Tymbarku i zarówno w kategorii U-8 jak i U-10 wywalczyły Mistrzostwo Powiatu, niestety bez gry, gdyż do rozgrywek nie przystąpił żaden zespół (szkoda).

Orliczki
Orliczki znakomicie radzą sobie w Małopolskiej Lidze Orliczek. Po rundzie jesiennej drużyna zajmuje 2 miejsce (6 meczy, 4 zwycięstwa, 2 remisy, bilans bramek 17-4). W rundzie wiosennej drużyna zamierza podjąć walkę o pierwsze miejsce z zespołem AS Progres Kraków.

Młodziczki 
To jeden z tych zespołów, który najlepiej prezentował się jesienią. Dziewczyny z kompletem zwycięstw w Małopolskiej Lidze Młodziczek już zapewniły sobie awans do rozgrywek międzywojewódzkich. Bilans drużyny jest imponujący:  6 spotkań, 6 zwycięstw, bilans bramek 24-0(!!!). Również podczas rozgrywek Powiatowych turnieju o Puchar Tymbarku drużyna odniosła zwycięstwo i na wiosnę powalczy o awans do Mistrzostw Polski. Należy zaznaczyć że aż 6  Młodziczek aktualnie gra w Reprezentacji Małopolski (!!!)

Juniorki Młodsze 
Zespół Juniorek Młodszych został Mistrzem Małopolski (!!!) i awansował do Centralnej Ligi Juniorek Młodszych. Na wiosnę klub czeka wiele emocji i walki z zespołami z innych województw w regularnych rozgrywkach. W tej kategorii może pochwalić się dwoma "perełkami" - Pauliną Tomasiak, która gra w Reprezentacji Polski oraz Sandrą Różycką - Reprezentantką Małopolski.

Juniorki
Licealistki klubu zakończyły już rywalizację odpadając z Mistrzostw Polski na etapie eliminacji. Dziewczęta będą mogły się skupić już tylko na grze w kategorii seniorek.

Seniorki

III liga kobiet. Po zakończeniu rundy jesiennej zespół jest na 2 miejscu w III lidze kobiet ze stratą 3 punktów do lidera (10 spotkań, 7 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka, bramki: 25-15). Choć walka o awans będzie trudna bo w tym momencie Tuchovia Tuchów i Iskra Brzezinka piłkarsko prezentują się bardzo dobrze, to jednak jak mawiał legendarny trener "dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe"

Niestety są też negatywy - podsumowuje klub.  "Projekt" pod tytułem "IV liga"  okazał się klapą (7 miejsce, 9 meczy, 4 zwycięstwa, 5 porażek, bramki: 18-20). Mniej doświadczone zawodniczki oraz młodzież niechętnie grały w tych rozgrywkach (przeskok z małego boiska na duże jest bardzo drastyczny). Punkty, które udało się wywalczyć w tych rozgrywkach to głównie zasługa piłkarek pierwszego składu. Klub ma nadzieję że na wiosnę już nie będzie musiał dziewcząt z III ligi przesuwać do IV a dalszy udział w tych rozgrywkach będzie miał sens.

W ostatnich latach drużyny odnoszą sukcesy na arenie wojewódzkiej i krajowej, wielokrotnie uczestnicząc w finałach Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Przez ostatnie 6 lat  klub kilkakrotnie wywalczył tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego w różnych kategoriach wiekowych. Co bardzo ważne! Klub jako Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego, a swoją działalność opiera jedynie na dotacjach oraz środkach otrzymanych od sponsorów czy darczyńców. Klub nie pobiera żadnych opłat od zawodniczek trenujących w klubie !!!  Aktualnie w sezonie 2016/2017 w barwach klubu grają 4 reprezentantki Polski oraz 8 reprezentantek Województwa Małopolskiego.

źródło, fot. Facebook 

UKS Staszkówka


Dziękujemy za przesłanie błędu