Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
26/03/2015 - 10:33

Gimnazjalistki ze Złockiego zwyciężają w piłce ręcznej!

W hali sportowej Zespołu Szkół w Gródku n/Dunajcem 25 marca (środa) odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych.
W turnieju wzięły udział gimnazja z Łącka, Stróż, Tęgoborzy i Złockiego. Otwarcia zawodów dokonali Zofia Wolak dyrektor Zespołu Szkół w Gródku n/Dunajcem i Stanisław Sułkowski przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Rady powiatu Nowosądeckiego.

- Turniej piłki ręcznej dziewcząt stał na wysokim poziomie, mecze były emocjonujące, wyrównane i rozgrywane były w bardzo dobrym tempie - informują organizatorzy. - Losy turnieju ważyły się do ostatnich sekund, gdyż wynik ostatniego spotkania decydował o końcowym wyniku poszczególnych drużyn.
                                                                                                   
Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyło Gimnazjum w Złockiem, które uzyskało awans na zawody rejonowe (20.04.2015 r. – Nowy Sącz). Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum w Stróżach, trzecie zawodniczki z Łącka, a czwarte z Tęgoborzy.

Skład Gimnazjum w Złockiem: Aleksandra Góra, Karolina Wąchała, Monika Sosnowska, Natalia Urban, Elżbieta Jędrzejek, Agnieszka Kałuzińska, Natalia Horowska, Zuzanna Kluska, Renata Majerz, Magdalena Żygłowicz, Marta Staroń, Magdalena Tomasiak, Anna Sekuła, Alicja Kuraś.

Drużyny nagrodzono pucharami i dyplomami ufundowanymi przez organizatora turnieju Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Iwona Kuźma z Tęgoborzy.

Końcowa kolejność w turnieju
1. Gimnazjum w Złockiem - nauczyciel: Grażyna Michalik
2. Gimnazjum w Stróżach - Marta Janik
3. Gimnazjum w Łącku - Ewa Sobczyk
4. Gimnazjum w Tęgoborzy - Iwona Babicz
Wyniki spotkań:
Złockie Stróże 10 : 9
Tęgoborze Łącko 4 : 6
Stróże Łącko 10 : 3
Złockie Tęgoborze 9 : 9
Stróże Tęgoborze 10 : 8
Łącko Złockie 10 : 10

(Rob)
fot. arch.
 


Dziękujemy za przesłanie błędu