Poniedziałek, 13 maja. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
28/02/2015 - 17:34

Halowe Mistrzostwa Polski MWK OHP w piłce nożnej. Wysoki poziom

We środę 25 lutego odbyły się Halowe Mistrzostwa MWK OHP w Piłce Nożnej Chłopców regionu nowosądeckiego. Rywalizowano na hali sportowej Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Brzeznej. Organizatorem zawodów byli MWK OHP w Krakowie oraz 6 - 34 Hufiec Pracy w Starym Sączu. Turniej objęty został honorowym patronatem burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka.
Celem przeprowadzonych zawodów było wyłonienie drużyn, które reprezentować będą region nowosądecki podczas zbliżających się Wojewódzkich Halowych Mistrzostw MWK OHP w Piłce Nożnej Chłopców w Gorlicach. W trakcie zawodów młodzież miała okazję docenić zalety aktywnej formy wypoczynku, kształtować postawę uczciwej rywalizacji „fair play”, a także rozwijać swoje zainteresowania oraz umiejętności sportowe.

Rozpoczęcia zawodów dokonał Komendant 6 – 34 HP Stary Sącz – Marian Potoniec, który przywitał przybyłych gości oraz życzył zawodnikom celnych strzałów, jak i emocjonującej rywalizacji sportowej. Następnie wszystkim przestawiony został regulamin rozgrywek.

W turnieju udział wzięło 6 drużyn, reprezentujących poszczególne jednostki: 6 – 33 ŚHP Nowy Sącz, 6 – 36 HP Skomielna Biała, 6 – 38 HP Gorlice, CKiW Szczawnica – Jabłonka, 6 – 32 HP Limanowa oraz 6 – 34 HP Stary Sącz. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Zawody odbyły się zgodnie z obowiązującymi zasadami gry. Zwycięzcą turnieju została drużyna z 6 – 33 ŚHP Nowy Sącz, która wykazała się najlepszą kondycją fizyczną oraz wysokim poziom umiejętności. Miejsce drugie przypadło w udziale 6 – 32 HP w Limanowej, natomiast trzecie wywalczył zespół z 6 – 36 HP Skomielna Biała. Zespoły te nagrodzone zostały dyplomami, medalami oraz pucharami. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł w udziale Patrykowi Kuzon z 6 – 32 HP Limanowa, „królem strzelców” został Krzysztof Leśniak, również z limanowskiej jednostki, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Radosława Tokarczyk z 6 – 33 ŚHP Nowy Sącz. Wszyscy nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami. Nad bezpiecznym przebiegiem zmagań czuwali Joanna i Ryszard Ligiera – pracownicy Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.

Uroczystego wręczenia pucharów dokonał z – ca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki, który pogratulował wszystkim osiągnięć. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta Starego Sącza, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz współpracujących z jednostką pracodawców tj. firmę budowlaną „JANEL” w Barcicach, zakład cukierniczy „RAJ” w Gołkowicach oraz firmę „CAR – M” ze Starego Sącza.

Na zakończenie przygotowany został poczęstunek. Każda z drużyn zaproszona została na ciepły obiad oraz otrzymała drożdżówki i wodę mineralną.