Piątek, 17 maja. Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
23/05/2012 - 20:28

A klasa Nowy Sącz. Metamorfoza klubu znad Dunajca

W zaległym meczu niespodziewanie wysokie zwycięstwo odniosła drużyna Dunajca/Startu nad Budowlanymi, której trzon tworzyli juniorzy zespołu z ul. Kościuszki.

Dunajec/Start Nowy Sącz – Budowlani Jazowsko 5-0 (2-0)
1-0 Wojtarowicz 8, 2-0 Wojtarowicz 44, 3-0 Wojtarowicz 50, 4-0 Połeć 65, 5-0 Połeć 83.
Sędziował Damian First z Gorlic.
Żółta kartka. Fedko.
Dunajec/Start: Myrlak – Fedko, Bajdel, Ciężkowski, Nowak – Wilczyński, Bogdański (78 Sławecki), Ledniowski (83 Orzeł), Gomułka – Wojtarowicz, Połeć.
Budowlani: S. Biel – Lorek (63 Chronowski), Lorczyk, Domek, Bober (46 Kowalczyk) – Winiarski, Lizoń (73 R. Sitarz), Burchel, Gromala (70 J. Biel) – Łazarz, Szyszka.
Tradycyjnie już na początku meczu zdecydowaną przewagę posiadali miejscowi, którzy jako pierwsi zdobyli gola. W poprzednich meczach grali podobnie, ale zazwyczaj przegrywali. Tym razem było inaczej. Już w 8 minucie Wojtarowicz wykorzystał dalekie zagranie i ładnym strzałem zdobył gola. Goście usiłowali grać szybko, ale przy uważnie grających piłkarzach z ul. Kościuszki nie mogli stworzyć bramkowej akcji. Tuż przed przerwą ponownie Wojtarowicz zaskoczył rywali wykorzystując dokładne podanie od Gomułki podwyższając rezultat na 2-0.
Zaraz po zmianie stron wszędobylski Wojtarowicz trzeci raz wpisał się na listę strzelców. Chwilę potem, przyjezdni nie wykorzystali rzutu karnego. Młodziutki Myrlak wyczuł Lizonia i obronił jego strzał. Od tego momentu goście nie potrafili już powstrzymać szybkich miejscowych młodych napastników. Tym razem Połeć dwukrotnie pokonał S. Biela. Najpierw był to mocny strzał z ok. 16 m, a później będąc sam na sam z bramkarzem gości ustalił wynik.