Poniedziałek, 13 maja. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
24/09/2019 - 14:25

Krynica:19-letni Ziggy zadebiutował golem przeciwko mistrzowi Czech!

19-letni hokeista z Krynicy-Zdroju, Paweł Tomasz Zygmunt, zwany przez najbliższych i kolegów "Ziggy", w czwartej kolejce ligi czeskiej wpisał się na listę strzelców. W spotkaniu przeciwko Ocelarzi Trzyniec, mistrzowi Czech strzelił gola pod koniec drugiej tercji, gdy gospodarze wygrywali 3:0.

Paweł Zygmunt (junior) od czerwca 2019 roku trenuje w czeskim klubie Verva Litvinow. Gra na pozycji napastnika. Syn panczenisty Pawła i Katarzyny, sędzi hokejowego, radzi sobie coraz lepiej. W sierpniu rozpoczął serię spotkań sparingowych.

Wcześniej znalazł się w składzie w meczu z Pardubicami, ale nie wyjechał na lód. Na treningach trener chwalił zawodnika za pracę, w czwartej kolejce już zagrał.

Mimo, że jego drużyna przegrała na wyjeździe z Ocelarzi Trzyniec 2:3, to zebrał pochwały. Był to jego pierwszy występ w czeskiej extra lidze, i od razu udało mu się umieścić krążek w bramce przeciwnika.

Paweł Zygmunt urodził się 19 listopada 1999 roku.  Kształcił się w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZHL w Sosnowcu. Jest wychowankiem KTH Krynica.

Występował w reprezentacji Polski do lat 18.  Uczestniczył w turnieju Mistrzostw  Świata Juniorów, w 2016 roku (Dywizja IIA), 2017 (Dywizja IB). W barwach reprezentacji Polski do lat 20, zagrał w turniejach Mistrzostw Świata Juniorów, w latach 2017 i 2018. (Dywizja IB).

We wrześniu 2017 roku został wypożyczony z macierzystego klubu KH KTH Krynica do Cracovii. W połowie 2019 roku trafił do czeskiego klubu HC Litvinow, z którym 14 sierpnia podpisał umowę na sezon 2019/2020.

Mierzy 190 cm wzrostu, waży 90 kg. Jego marzeniem jest udział na igrzyskach olimpijskich.