Wtorek, 7 maja. Imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry
23/08/2019 - 13:45

Muszyna: Bartłomiej Tokarczyk powalczy o tytuł rakietowego Mistrza Europy!

Muszynianin Bartłomiej Tokarczyk został powołany do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy Modeli Rakietowych, w klasie S7, które odbędą się w rumuńskim mieście Buzau. Bartłomiej Tokarczyk jest wicemistrzem Polski w kategorii modeli rakiet S7.

Bartłomiej Tokarczyk, opiekun UKM ORION w Muszynie, został powołany do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy Modeli Rakietowych, w klasie S7. Zawody odbędą się pod koeniec sierpnia w rumuńskim mieście Buzau.

Rakietowe modele wyglądają jak prawdziwe. Chociaż pomniejszone, potrafią wystrzelić jak te wysyłane w kosmos. Spadają na spadochronie, taśmie lub wirniku. Są również rakietoplany tj. samoloty o napędzie rakietowym.

UKM ORION w Muszynie kontynuuje idee i tradycje modelarską ziemi muszyńskiej. Przez wiele lat istniał przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej.

Pod koniec 2016 roku Komisja Modelarska Aeroklubu Polski powołała dwóch członków klubu: Macieja Paluszka i Bartłomieja Tokarczyka do składu Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w modelarstwie kosmicznym, które odbyły się w sierpniu 2017 roku w Nowym Targu.

W lipcu br., w ciągu trzech dni rozgrywek członkowie klubu zdobyli 7 medali w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych zorganizowanych przez Aeroklub Polski we Włocławku.

We wrześniu zawodników muszyńskiego „Orionu” czekają zawody Pucharu Polski na legendarnym lotnisku w Lisich Kątach k. Grudziądza".

(MK), Źródło i fot Klub Modelarski Orion Muszyna, Starostwo Powiatowe N-S, własne