Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 lipca. Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa
16/09/2016 - 09:10

Natalia Tomasiak przed szansą na Puchar Świata Skyrunning Extreme

Kryniczanka jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata Skyrunning Extreme. Do zakończenia cyklu pozostały jeszcze tylko jedne zawody Glen Coe Skyrace w Szkocji. Jeśli Natalii Tomasik udałoby się zdobyć puchar, to byłaby pierwszą Polką w historii.

Za Natalią świetne występy w Tromso Skyrace (Norwegia) oraz Kima Trofeo (Włochy), po których nieoczekiwanie została liderką Pucharu Świata. Obrona pierwszego miejsca i w ogóle podium wydaje się bardzo trudna, ze względu na fakt, że we wspomnianych zawodach Glen Coe Skyrace w Szkocji pojawi się ponownie światowa czołówka.

Co więcej, ze względu na to, że są to ostatnie zawody Pucharu Świata Skyrunning Extreme do wyników zawodów będzie dodawane dodatkowe 20 proc. punktów. Nie zmienia to faktu, że zawodniczka Salomon Suunto Team dołączyła do światowej czołówki i jest wymieniana na wszystkich branżowych portalach jako jedna z faworytek. To w świecie biegów górskich duże wyróżnienie.

Czym jest Skyrunning Extreme?

Dyscyplina to ekstremalna forma biegów wysokogórskich. Często mamy do czynienia z wbieganiem na wysokości powyżej 2000 m.n.p.m. przy nawet 30-proc. nachyleniu, a stopień trudności wspinaczki definiowany jest na podstawie II czy nawet III stopnia.

Zawody Glen Coe Skyline odbędą się w niedzielę 18 września i uważana są za jedne z najbardziej wymagających na świecie. Do pokonania będzie 55 km i 4.800 metrów pod górę.

Tydzień później 25 września o godzinie 10 pod dolną stację Kolei Gondolowej na Jaworzynę. Natalia Tomasiak poprowadzi wycieczkę biegową w okolicach Jaworzyny Krynickiej (Runek, Wierchomla - ok. 20 km) łączny czas ok. 3-4 godz. W trakcie wycieczki będzie okazja podpytać Natalię o wiele aspektów biegania po górach - trening, odżywianie, regenerację, sprzęt.

(oprac. JB)

Natalia Tomasiak przed walką o Puchar Świata Skyrunning Extreme


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)