Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
01/06/2014 - 08:08

„Orły Górskiego” zapraszają dzieci

Dzisiaj z okazji Dnia Dziecka na stadionie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbędzie się niecodzienny piłkarski festyn.

PWSZ wspólnie z Radą Seniorów OZPN w Nowym Sączu zapraszają Sądeczan na mecz piłki nożnej pomiędzy Orłami Górskiego (byłymi reprezentantami Polski), a drużyną Oldbojów Sandecji. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku Instytutu Kultury Fizycznej (dawny stadion KS „Dunajec”). Początek meczu godz. 14.00. Na boisko wbiegną byłe gwiazdy polskiej i lokalnej piłki nożnej. Organizatorzy zapraszają dziadków z wnukami i rodziców ze swoimi pociechami – będą również inne atrakcje.
W drużynie Orłów Górskiego wystąpią byli reprezentanci Polski: Zygmunt Kalinowski (bramkarz uczestnik MŚ 1974 srebrny medal z trenerem Kazimierzem Górskim), Lesław Ćmikiewicz (pomocnik uczestnik MŚ 1974, 1978 - srebrny medal z trenerem Kazimierzem Górskim), Jerzy Kraska (uczestnik IO w 1973 złoty medal z trenerem Kazimierzem Górskim), Ryszard Milewski (zawodnik Legii – 3 występy w reprezentacji Polski), Mariusz Milewski (20 meczy w reprezentacji Polski w Futsalu), Piotr Czachowski (zawodnik Legii i Udines Calcio – 45 meczów w reprezentacji Polski), Włodzimierz Ciołek (zawodnik Stali Mielec – 29 występów w reprezentacji Polski, Jan Domarski (napastnik - uczestnik MŚ 1974 srebrny medal z trenerem Kazimierzem Górskim, zdobywca złotej bramki na Wembley), Waldemar Kryger (zawodnik Lecha Poznań i Wolfsburga – 5 występów w reprezentacji Polski), Arkadiusz Bąk (zawodnik Birmingham City – 13 występów w reprezentacji Polski), Jan Furtok (zawodnik GKS Katowice, Hamburger SV, Eintracht Frankfurt – 36 występów w reprezentacji Polski), Marek Kusto (napastnik uczestnik MŚ 1974, 1978, 1982 - srebrny medal z trenerem Kazimierzem Górskim i Antonim Piechniczkiem), Mirosław Bulzacki (obrońca -uczestnik MŚ w 1974 - srebrny medal z trenerem Kazimierzem Górskim) i gościnnie były premier rządu RP Jan Krzysztof Bielecki wielki fan piłki nożnej.
W drużynie Sandecji wystąpią zawodnicy, którzy jeszcze nie tak dawno występowali na stadionie przy ul. Kilińskiego, ale również i ci, którzy mają za sobą występy na tzw. „Starej Sandecji” przy Alejach Wolności. Będzie to również moment na przypomnienie sobie o tych, którzy dali podbudowę dzisiejszej I ligowej Sandecji.
Wcześniej, bo już o godz. 12.30 swoje umiejętności zaprezentują trampkarze młodsi Sandecji i Dunajca.

Opr. Jec
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe