Sobota, 27 kwietnia. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
30/04/2019 - 11:25

Pływacy MKS STP Nowy Sącz z sukcesami w Wadowicach

W ostatnią sobotę zawodnicy MKS STP Nowy Sącz brali udział w V rundzie Soboty Pływackiej. W klasyfikacji drużynowej uplasowali się na trzeciej pozycji ustępując jedynie takim klubom jak SMS Galicja Kraków i Ósemka Oświęcim.

W ubiegłą sobotę zawodnicy MKS STP Nowy Sącz brali udział w V rundzie Soboty Pływackiej.  W klasyfikacji drużynowej uplasowali się na trzeciej pozycji ustępując jedynie takim klubom jak SMS Galicji Kraków i Ósemce Oświęcim.
27 kwietnia, podczas zawodów rozgrywanych w Wadowicach, młodzi pływacy zdobyli łącznie 10 medali z czego 7 w konkurencjach indywidualnych i 3 w sztafetach. Cieszy fakt, że zawodnicy regularnie zajmują miejsca w czołówce, które motywują do treningów odbywających się dwa razy dziennie. Umiejętność pogodzenia obowiązków szkolnych z treningami nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak zawodnicy z Nowego Sącza radzą sobie z tym bardzo dobrze.

Rezultaty w konkurencjach indywidualnych:

• 1 miejsce Julia Trojanowska  – 200m stylem dowolnym (2:20.84)
  • 2 miejsce Karolina Kurzeja – 200m stylem dowolnym (2:59.70)
  • 2 miejsce Zuzanna Piętka – 100m stylem motylkowym (1:19.71)
  • 3 miejsce Marcel Sopata – 50m stylem klasycznym (53.15)
  • 3 miejsce Karolina Kurzeja – 50m stylem grzbietowym (42.60)
  • 3 miejsce Karolina Kurzeja – 50 stylem klasycznym (47.04)
  • 3 miejsce Julia Basta – 100m stylem motylkowym (1:10.64).

Rezultaty w konkurencjach sztafetowych:

• 1 miejsce w sztafecie 4x100m dziewcząt stylem dowolnym  (4:29.19) w kategorii 13-latków
  • 1 miejsce w sztafecie 4x100m dziewcząt stylem dowolnym (5:34.92) w kategorii 12-latków
  • 2 miejsce w sztafecie 4x100m stylem dowolnym chłopców (5:20.21) w kategorii 13-latków.