Czwartek, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
15/07/2013 - 10:07

Pływanie. Mistrzostwa Europy juniorów. Wiola Orczykowska z brązem

W Poznaniu zakończyły się mistrzostw Europy w pływaniu juniorów. Bardzo dobrze spisała się Wiolett Orczykowska z klubu Limanowa-Swim, która w sztafecie wywalczyła dwa brązowe medale.

Pierwszy brązowy medal nasza sztafeta z Wiolą Orczykoska w składzie  wywlaczyła w konkurencji 4x100 zmiennym. Wygrały Rosjanki 4:06.11, przed Niemkami 4:07.48 i Polską 4:10.98.  Na zakończenie misrtrzostw odbyły sie szatfety mieszane -  dwóch chłopców i dwiedziewczyny. Polska ekipa w składzie z Wiolą Orczykowską wywalczyła brązowy medal 4x100 m zmiennym, 3:54,30. Rosja pierwsze miejsce 3:50:58, drugie Niemcy 3:53:93.
Zawodniczka rozpoczynała swoją karierę w sekcji pływackiej w Nowym Sączu. Później przeniosła się razem w trenerem Robertem Lorą do Limanowej. Obecnie zawodniczka mieszkająca na stałe w Męcinie trenuje w SMS Kraków.
Polka bardzo dobrze spisała się indywidualnie. Na dystansie 200 stylem dowolnym zajęła miejsce tuż za podium. Do szczęścia, czyli medalu zabrakło jej zaledwie 0,32 sekundy. Nieco za wolno popłynęła trzecią długość basenu i później trudno było już nadrobić dystans.
- Wpływ na końcowy wynik miał przedostatni nawrót - opowiada trener klubowy Robert Lora. - Nie najlepiej wykonała ten element i sporo straciła. Później miała znakomity finisz, ale ciut zabrakło. Inna sprawa, że w tych mistrzostwach pływała bardzo dużo, w tym sztafety. Wydaje się, że jak na tak młodą zawodniczkę to trochę za dużo. Z osiągnięć Wioli się cieszę, a wiele wskazuje na to, że pojedzie na mistrzostwa Świata do Dubaju.