Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
01/03/2018 - 11:10

Sądeccy policjanci wrócili z mistrzostw w narciarstwie alpejskim z medalami

Sądeccy funkcjonariusze wzięli udział w Mistrzostwach w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Rywalizowali ze sobą policjanci z całej Polski i Słowacji. Nasi funkcjonariusze zajęli bardzo wysoką pozycję i stanęli na podium.

Pierwsze Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie odbyły się na terenie ośrodka narciarskiego Kotelnica Białczańska. Zawody zakończyły się wielkim sukcesem dla sądeckich policjantów.

Mistrzostwa otwarł najlepszy polski alpejczyk Michał Kłusak, który reprezentował Polskę na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Sportowiec zaprezentował popisowy zjazd, który wykonał w czasie 34,70 s, wysoko ustawiając poprzeczkę dla uczestników zawodów.

W mistrzostwach wzięło udział około 80 osób. Wszyscy mieli do pokonania trasę slalomu giganta. Sportowa rywalizacja była zacięta. W kategorii kobiet,  drugie miejsce zajęła Małgorzata Dawiec - policjantka z Grybowa. Z kolei w kategorii mężczyzn, najszybciej slalom gigant pokonał Oliwier Martyna z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju, zdobywając tym samym główną nagrodę zawodów.

Piąte miejsce zajął Lesław Więcek z sądeckiej komendy, natomiast dziesiąty wynik osiągnął Mateusz Markowicz z wydziału kryminalnego.

- Policjanci podkreślają, że udział w sportowej rywalizacji dał im wiele satysfakcji i dużo radości – mówi Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.


RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu