Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
22/06/2018 - 17:00

Sądecczyzna coraz przyjaźniejsza rowerzystom

Chcesz być eko i fit? Wsiadaj na rower! Już wkrótce na małopolskiej mapie rowerowej pojawi się nowa trasa o nazwie VeloKrynica. Początkiem czerwca ruszyła wyczekiwania przez wszystkich, budowa drogi rowerowej łączącej centrum Krynicy-Zdroju z Powroźnikiem w gminie Muszyna. Docelowo droga ma biec na Słowację, do Starej Lubowli, a jako część EuroVelo 11 dotrze to Grecji.

Umowę z wykonawcą podpisał 29 maja burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko i już po trzech tygodniach widzimy pierwsze efekty prac. Na części 12 kilometrowej trasy jest już zarys drogi z krawężnikami. Szerokość traktu to 2, 5 metra. Całość ma być wybetonowana i pomalowana na czerwono. Mają się także pojawić tablice informacyjne i ostrzegawcze.

Zobacz też: Natalia Tomasiak w biegu nie dla każdego

Dodatkowymi atrakcjami tej bardzo ciekawej topograficznie i widokowo trasy, będą altany wypoczynkowe i siłowania na wolnym powietrzu. Planowane są także dwa miejsca z potrzebnym sprzętem, gdzie będzie można naprawić rower.

Obecnie, prace w Krynicy-Zdroju odbywają się w dwóch miejscach na raz, w okolicach Zawodzia przy kładce przez potok Kryniczanka i w okolicy wiaduktu na ulicy Źródlanej przy kościele św. Antoniego i tam obecnie są pewne utrudnienia w dojściu do kościoła, ponieważ wyłączona jest z ruchu pieszych kładka.

Całość ma być gotowa we wrześniu, jednak jest szansa, że pierwsi rowerzyści skorzystają z niej już końcem wakacji.

(KS) fot UM w Krynicy-Zdroju

Budowa VeloKrynica
Budowa VeloKrynica


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe