Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
16/03/2019 - 22:15

Tylicz Ski po raz trzeci mistrzem nowosądeckiej Ligii Futsalu

Drużyna Tylicz SKI po raz trzeci została mistrzem powiatu nowosądeckiego Ligii Futsalu, piłki nożnej rozgrywanej w hali. Drugie miejsce zajął Dom Weselny Sylwia, a trzecie Sandecja Old Boys.

Futsal jest zespołową, pięcioosobową grą sportową, odmianą piłki nożnej rozgrywaną w hali. Nazwa wywodzi się z języków: portugalskiego i hiszpańskiego. 

Nowosądecką Ligę Futsalu o Mistrzostwo Powiatu podsumowano podczas uroczystej gali w sobotę, 16 marca  Hotelu Ibis w Nowym Sączu. 

Wśród drużyn startujących w ekstraklasie Ligi po raz trzeci pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Tylicz SKI. Drugie miejsce zajął Dom Weselny Sylwia, a trzecie piłkarze Sandecji Old Boys.

Kolejne wyniki:  I Liga: I miejsce – Gadżet Team, II miejsce – Meble Kocemba/FRB Woźniak, III miejsce-Bruk Ogród Nowak.
II Liga: I miejsce – Greenpowerns, II miejsce – Walczyk Optyk, III miejsce – Newag.

-"To piękna inicjatywa. Z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i kibiców"-zauważa starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, sprawujący patronat nad wydarzeniem, który wręczał puchary najlepszym drużynom.  

Impreza wpisała się już w kalendarz wydarzeń sportowych Powiatu Nowosądeckiego. W sezonie 2018/2019 w rozgrywkach El-Kag Ligi Futsalu wzięło udział ponad 400 zawodników. Inicjatorem rozgrywek Ligi Futsalu o Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego jest Łukasz Frączek.

(MK)

Zródło i fot Biuro Prasowe Starostwo Powiatowe Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020