Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
23/04/2021 - 19:05

Coś nieprawdopodobnego! Bełchatów nie dał rady, Sandecja znów wygrała

Sandecja nie przegrała po raz piętnasty z rzędu. W piątkowym starciu „Biało-czarni” pokonali na wyjeździe GKS Bełchatów 2-0. Zwycięstwo zapewniły im bramki Dawida Błanika i Rubio.

Sandecja dokonuje w Fortuna 1 Lidze rzeczy niebywałych. Niezależnie od tego z kim gra, nie schodzi z boiska pokonana. Dzięki zwycięstwu z Bełchatowem, podopieczni Dariusza Dudka tracą już do szóstej Arki Gdynia tylko 4 punkty (drużyna z Pomorza swój mecz dopiero jednak rozegra).

Mimo że to rywale sądeczan mieli już na samym początki bardzo dobrą sytuację, to goście pierwsi wyszli na prowadzeni.  Dawid Błanik w 5 minucie dobrze rozegrał akcję z Bartłomiejem Kasprzakiem i wpakował piłkę do siatki.  Chwilę później Rubio zmarnował sytuację „sam na sam” z bramkarzem.

Przeczytaj również: Sandecja już się zbroi na kolejny sezon. Trzech piłkarzy z nowymi kontraktami

Groźnie zrobiło się w 29 minucie. Po dobrej akcji Sandecji, z szesnastego metra uderzył Kasprzak, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

Po zmianie stron szybko zrobiło się 2-0. Damir Sovsić (wrócił do wyjściowej jedenastki po kontuzji) zagrał do Rubio, który z piątego metra skierował piłkę do siatki. W 61 minucie, broniący po dłuższej przerwie dostępu do bramki sądeczan Szymon Tokarz, dobrze zachował się w sytuacji jeden na jeden z Maciejem Masem. W 88 minucie równie dobrej okazji nie wykorzystał Rafael Victor.

Piętnaście meczów z rzędu bez porażki i pozycja lidera rundy wiosennej mówi sama za siebie. Sandecja zgłasza mocny akces do walki o miejsca barażowe. Drużyna jest w niesamowitym „gazie” i każdy musi się jej obawiać. W następnej kolejce „Biało-czarni” zmierzą już środę u siebie z Resovią. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)