Środa, 1 maja. Imieniny: Józefa, Lubomira, Ramony
04/07/2021 - 14:05

Ekstraklasa za mocna. Wysoka porażka Sandecji w pierwszym sparingu

Piłkarze Sandecji przegrali 0:3 z Piastem Gliwice w pierwszym przedsezonowym sparingu. Spotkanie rozgrywane było w Arłamowie. We wtorek drużyna wyjeżdża na obóz przygotowawczy.

Piłkarze Sandecji mają już za sobą pierwszy tydzień treningów przygotowujących ich do startu nowego sezonu. Po treningach w Nowym Sączu, we wtorek wyjadą na obóz do Rybnika-Kamienia. W sobotę rozegrali pierwszy sparing. Wynik był jednak bardzo niekorzystny.

Rywalem „Biało-czarnych był występujący w ekstraklasie zespół Piasta Gliwice. Mecz rozgrywany był w Arłamowie, gdzie w przeszłości na zgrupowaniu przebywała m.in. nasza reprezentacja. Gliwiczanie wyszli na prowadzenie w 14 minucie, po dobrym strzale Michała Żyro.

Chwilę później na 2:0 podwyższył Kristopher Vida. Rezultat jeszcze w pierwszej połowie, bardzo dobrym strzałem z rzutu wolnego, ustalił Michał Chrapek. W drugiej części gry goli już nie oglądaliśmy.

Spotkanie zakończyło się wysoką porażką „Biało-czarnych”. Jest to jednak początek przygotowań i w klubie trwa duży ruch kadrowy. Co ciekawe, przed rokiem Sandecja w pierwszym (i jedynym) przedsezonowym sparingu także wysoko przegrała. Wówczas uległa aż 0:5 Koronie Kielce. ([email protected], fot.: Sandecja Nowy Sącz)