Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
07/08/2020 - 15:15

Nareszcie! Już jutro do gry wracają niższe ligi

Jutro, po niemal dziesięciu miesiącach przerwy na boiska wracają piłkarze IV Ligi, Klasy Okręgowej oraz A-klasy. Czekają nas duże emocje.

Po tym jak runda wiosenna poprzedniego sezonu została odwołana, piłkarze niższych lig mieli, aż 10 miesięcy przerwy. Taka sytuacja sprawiła, że za końcowe uznano wyniki uzyskane przez drużyny po rundzie jesiennej. O dużym szczęściu mogą mówić zespoły, które znajdowały się w strefie spadkowej, gdyż na skutek anulowania rundy wiosennej utrzymały się one w lidze na kolejny sezon.

Bardzo ciekawy rok czeka nas w IV lidze, w grupie Małopolska-wschód. Występować w niej będzie aż 21 drużyn, z czego tylko 12. z nich wywalczy utrzymanie. Ciekawostką jest fakt, że po rundzie jesiennej nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Drużyn: Skalnik Kamionka Wielka wraca do IV ligi

W pierwszej kolejce interesujaco zapowiada się kilka starć z udziałem drużyn z Sądecczyzny. Sandecja II Nowy Sącz podejmie Limanovię Limanowa, Poprad Rytro Orkana Szczyrzyc, a Skalnik Kamionka Wielka (bedący beniaminkiem) zmierzy się z Glinikiem Gorlice. Ciężkie zadanie stoi przed Barciczanką Barcicę (w poprzednim sezonie mimo zajęcia ostatniego miejsca uniknęła spadku), którą czeka wyjazdowe starcie z Watrą Białka Tatrzańska. Na wyjeździe, z Lubaniem Maniowy zagra także Poprad Muszyna.

W Klasie Okręgowej Nowy Sącz-Gorlice ciekawie zapowiada się mecz Dunajca Nowy Sącz z Grybovią Grybów, LKS Kobylanki z Kolejarzem Stróże oraz Sokoła Stary Sącz z ULKS Korzenna. Beniaminek – Helena Nowy Sącz podejmie u siebie zespół LKS Łużna. Z rozgrywek na skutek problemów ze skompletowaniem kadry wycofał się Orzeł Wojnarowa.

Zobacz także: II runda Pucharu Polski. Ależ to były emocje! Faworyci grają dalej [ZDJECIA]

Interesująco będzie również w A-klasie Nowy Sącz. Orzeł Ptaszkowa (będący tegorocznym beniaminkiem) zagra z mającym ogromne problemy w poprzednim sezonie Ogniwem Piwniczna-Zdrój. Jeden z faworytów do wygrania ligi, a więc Zamczysko Marcinkowice zmierzy się przed własną publicznością z Budowlanymi Jazowsko, natomiast KPT Nawojowa z Olimpikiem Powroźnik (drużyny te zakończyły poprzedni sezon obok siebie w tabeli). W pierwszej kolejce czeka nas też starcie Piątkovi Łęg z Biegoniczanką Nowy Sącz, które nie tak dawno miało miejsce w Pucharze Polski (piłkarze z Biegonic wygrali wówczas 3-0).

Emocji na boiskach regionalnych z pewnością nie zabraknie, a pierwsza kolejka powinna być znakomitym wprowadzeniem w dalszą część sezonu.

MP, fot.: MPDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe