Sobota, 27 kwietnia. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
07/03/2023 - 10:05

Zaczyna być gorąco! Sandecja znowu przegrała, sytuacja robi się coraz trudniejsza

Wszyscy kibice w Nowym Sączu liczyli na przełamanie i wygraną Sandecji z Odrą Opole. Mecz był niezwykle ważny dla układu tabeli. Niestety, nie udało się. „Biało-czarni” przegrali, a ich sytuacja z tygodnia na tydzień robi się coraz trudniejsza.

Sandecja przegrywa z Odrą Opole

2023 rok w Fortuna I lidze piłkarze Sandecji rozpoczęli bardzo dobrze. Wygrana 3-0 z Górnikiem Łęczna napawała optymizmem. Niestety, w kolejnych spotkaniach było zdecydowanie gorzej. Zła seria została podtrzymana także w starciu z Odrą Opole.

Strzelanie rozpoczął w 21 minucie Rafał Niziołek, który z rzutu karnego pokonał golkipera Sandecji. Wcześniej doszło do bardzo ciekawej sytuacji. Karl-Romet Nõmm dwukrotnie obronił strzały z 11 metra, ale w obu przypadkach wyszedł poza linię bramkową i arbiter nakazywał powtórki.

Wynik ustalił tuż po rozpoczęciu drugiej połowy – Wojciech Kamiński. W 48 minucie przymierzył z dystansu i trafił do siatki. Sandecja próbowała odpowiedzieć, ale rezultat już się zmienił. Tym samym, kolejna porażka podopiecznych Stanislava Vargi stała się faktem.

Sandecja w strefie spadkowej

Takie rozstrzygnięcie oznacza, że „Biało-czarni” cały czas zajmują miejsce w strefie spadkowej. Zwycięstwo ostatniej w tabeli Skry Częstochowa, sprawiło, że ma ona już tyle samo punktów, co Sandecja. Do bezpiecznej strefy zawodnicy z Nowego Sącza tracą trzy "oczka". W najbliższą sobotę zmierzą się ze słabo spisującym się w tym roku GKS-em Katowice. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)